3. 11. 2014

Přestože Anesteziologicko resuscitační oddělení již sídlí v nových prostorách centrálního objektu chirurgických oborů, anesteziologická ambulance svoji působnost nezměnila.

Ambulanci najdete na jejím původním místě, tj. v přízemí plicního pavilonu (budova B). Beze změn zůstávají také ordinační hodiny ambulance (Po, Út, Čt a Pá v době od 8.00 do 14.30 hodin).

Anesteziologická ambulance slouží k zajištění větší informovanosti pacientů před výkony v celkové, svodné nebo i regionální anestezii. Kontrolují se zde a doplňují všechny náležitosti předoperační přípravy, eliminují se možná rizika spojená s anestezií, a tím se přispívá k nekomplikovanému průběhu operačního či diagnostickému výkonu. Během 20 minutového pohovoru získají pacienti informace nejen o předoperační přípravě, typu znecitlivění a průběhu operace, ale i o tom, jaké léky si mají před operací vzít, kdy mohou naposledy před zákrokem jíst a pít, a jak o ně bude pečováno po operaci.