13. 6. 2016

Benefiční akci Uherskohradišťské nemocnice Den pro rodinu, která se uskutečnila v sobotu 11. června, navštívilo přes 700 lidí. Výtěžek z akce, který poputuje na projekt nemocnice Rok mozku, se vyšplhal na 93 tisíce korun.

Pro malé  i velké návštěvníky byla nachystána spousta atrakcí i edukačních programů. Mohli si prohlédnout policejní vůz, diskutovat se záchranáři nebo vidět ukázku historického hasičského vozu v akci. Svou práci předvedli také zdravotníci Uherskohradišťské nemocnice. Zájemci si tak mohli nechat vyšetřit znamínka, změřit tlak, zkusit rehabilitační cvičení, první pomoc, zjistit pod speciální lampou, jak moc mají či nemají čisté ruce nebo namalovat panenku Kiwanis.
Nechyběla ani Dětská vědecká kavárna Základní a mateřské školy Čtyřlístek se svými aktivitami, skákací hrad, jízda na koních firmy NTS Prometal nebo golfovém vozíku a mnoho soutěží s bohatou tombolou. Velký úspěch sklidilo scénické čtení herců Slováckého divadla Ireny Vackové, Davida Vackeho a Jiřího Hejcmana, a to známé pohádky Karla Čapka „Pošťácká pohádka“. V závěru akce se uskutečnilo losování o hodnotné ceny.

Hlavními sponzory akce byly Renomia, Auto Games plus, Lázně Luhačovice a firma PMT. Přispěly i firmy Presiza, Delikomat, Chrištof , UH CAR a Feel Eco. Pití návštěvníkům a dětem věnovaly Karlovarské minerální vody a Ovocňák, dárky a sladkosti potom Makro. Všem děkujeme!
Poděkování patří také dobrovolníkům, studentům Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti, a zaměstnancům nemocnice, kteří se na akci aktivně podíleli.

Dalším benefičním počinem UHN bude 4. září v 17 hodin opět v areálu nemocnice live koncert Pokrevní bratři.