21. 5. 2014

Pacienti na oddělení následné péče v Uherskohradišťské nemocnici měli odpoledne plné zážitků. Navštívili je totiž zdravotní klauni. Klauni jezdí do nemocnice pravidelně už několik let, teď však poprvé zavítali nejen za dětmi, ale také za seniory.

Jak se klauni jmenují svými občanskými jmény, to se od nich nedozvíte. Přijeli prostě zahradník Eduard a slečna továrníková Olinka Bláhová. Prozradí však, že „klaunství“ je jejich koníčkem a provozují ho už pět let. Dvě seniorky na pokoji se usmívají a rozbíhá se komunikace plná slovních přestřelek, humoru a improvizace. Jedna z pacientek se představuje a konstatuje, že už má 92 let. Chvíli předtím ale z uší vytáhla sluchátka a s klauny si vesele povídá. I o nemocech, které ji trápí. A to je asi to nejdůležitější, co zdravotní klauni seniorům, hospitalizovaným v nemocnici, přinášejí. Nejen humor, ale také popovídání si a rozptýlení.

„Zdravotní klauni u seniorů jsou další z akcí, kterou se v rámci projektu Rok seniora snažíme našim nejstarším pacientům zpestřit pobyt v nemocnici,“ uvedla primářka oddělení následné péče UHN MUDr. Lenka Kroupová.

Zahradník Eduard a slečna továrníková Olinka Bláhová nakonec potěšili necelou třicítku pacientů oddělení následné péče. Na jejich další návštěvu v Uherskohradišťské nemocnici se mohou těšit zase na podzim u příležitosti mezinárodního dne seniorů.