20. 4. 2017

Studenti středních i základních škol z Uherskohradišťska čím dál častěji navštěvují Uherskohradišťskou nemocnici, aby se podívali, jak vypadá práce ve zdravotnickém zařízení. Někteří z nich se díky takové exkurzi rozhodnou studovat zdravotnické obory. I to je důvod, proč UHN podobné návštěvy podporuje.

Zájem mají žáci základních škol z Uherského Hradiště, studenti gymnázií i středních zdravotnických škol. "Připravujeme pro ně prohlídku vybraných oddělení a laboratoří, přednášky o hygieně rukou, první pomoci, mohou si vyzkoušet odběr krve na tzv. fantomovi a mnoho dalších věcí," uvedl Lubomír Gazdoš z odboru řízení lidských zdrojů UHN, který exkurze připravuje.

Celkem se zatím v Uherskohradišťské nemocnici prostřídalo přes 300 studentů, v květnu potom absolvuje proškolení v první pomoci dalších 180 zájemců z Gymnázia Uherské Hradiště. Mimo tyto aktivity v areálu nemocnice se uskutečnily také přednášky o UHN na lékařských a nelékařských fakultách a zdravotnických školách. "Novinkou je i spolupráce nemocnice s letním dětským táborem Skalpel, prosím, který pořádá Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti. Dětem například ukážeme, jak poskytnout první pomoc, hygienu rukou, nutriční terapeutky jim vysvětlí, jak vypadá zdravý a vyvážený jídelníček a fyzioterapeuti, jak správně cvičit," dodal Lubomír Gazdoš.