23. 1. 2015

Uherskohradišťská nemocnice uzavřela novou kolektivní smlouvu s odborovými organizacemi (MO Lékařského odborového klubu, Svazem Českých lékařů, ZO Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků a Sdružením provozních zaměstnanců, zaměstnanců komplementu a lékárny ) na rok 2015.

Smluvní strany – v tomto případě nemocnice a čtyři odborové organizace -  se dohodly například na respektování zákonné ochrany postavení zaměstnanců v pracovněprávních vztazích, rovném zacházení se všemi zaměstnanci, zákazu diskriminace, uspokojivých a bezpečných podmínkách pro výkon práce, spravedlivém odměňování a řádném výkonu práce v souladu s oprávněnými zájmy zaměstnavatele. Z celé řady závazků, práv a povinností lze vyzvednout především 5% zvýšení minimálních mzdových tarifů, pěti týdenní dovolenou nebo výplatu příspěvku na penzijní připojištění.