Oddělení ORL je součástí ambulantního traktu Centrálního objektu I. Zabývá se léčením nemocí uší, nosu a krku. Léčí akutní, chronické a úrazové stavy.

Registrace CO I.

ORL ambulance

Foniatrická ambulance (sluchadla)
tel.: 572 529 956 (úterý, středa, čtvrtek - dle objednání )

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 1. podlaží - vpravo).

Pracovní doba

24. 4. 2024 ORL ambulance neordinuje v čase 9:30 - 11:30. Děkujeme za pochopení.

Pracovní doba ORL ambulance:

Po 7.00 - 19.00 hod.

Út 7.00 -15.00 hod.

St 7.00-15.00 hod

Čt 7.00-15.00 hod.

7.00-15.00 hod.

S platností od 1. 4. 2019 se pohotovostní služba na ORL ambulanci ruší. Pro akutní a neodkladné stavy je zajištěna pohotovostní služba v Kroměřížské nemocnici, v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně nebo v Nemocnici Kyjov.

Příjem pacientů

Na vyšetření (mimo akutní stavy) je třeba se telefonicky objednávat.

Podrobná charakteristika

Ambulance disponují vyšetřovací jednotkou včetně endoskopů a specializovanou audiometrickou technikou - audiokomory s tympanometrem pro vyšetření sluchu. Oddělení má k dispozici (společně s očním oddělením) malý zákrokový sál, kde provádí drobné zákroky na sliznicích a kůže v lokální anestezii. Na centrálních operačních sálech jsou prováděny výkony v celkové anestezii, zejména adenotomie a zavádění ventilačních trubiček u dětských pacientů. ORL ambulance taktéž zajišťuje konziliární činnost v rámci nemocnice. Součástí pracoviště je foniatrická ambulance, která poskytuje péči v plném rozsahu oboru, tedy diagnostiku a léčbu poruch sluchu, hlasu a řeči. Zajišťuje výdej a seřizování sluchadel. Na ORL ambulancích provádíme také nastřelování naušnic, aplikaci piercingu do nosu, obočí (více v ceníku nadstandardních služeb).