Antigenní a PCR testování v UHN

Na odběrovém místě v Uherskohradišťské nemocnici se využívá k antigennímu testování klientů rychlý diagnostický test Abbott Rapid Diagnostics. Ten je zařazen na Společný seznam rychlých antigenních testů vzájemně uznávaných zeměmi EU a zveřejněn Evropskou komisí.

POCT tedy antigenní testování mohou klienti absolvovat zdarma 4x měsíčně (vždy nejdříve po 7 dnech od posledního POCT testu). Výsledek je k dispozici v rozmezí 15-30 minut.

PCR testování mohou klienti absolvovat zdarma 2x měsíčně. Výsledek je sdělován prostřednictvím SMS/emailu nejdříve v rozmezí 24 - 48 hodin.

Certifikáty o výsledku POC T– antigenního testu i PCR testu jsou zdarma dostupné k vytištění na webové adrese ocko.uzis.cz nebo si jej můžete za poplatek 100 Kč/ks vyžádat přímo na odběrovém místě či laboratoři klinické mikrobiologie a imunologie v UHN.

Rezervace termínu k antigennímu testování probíhá prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient či na telefonním čísle: 724 473 019 v časech 7:00-11:00, 11:30-15:15.

Rezervace termínu k PCR testování probíhá prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient či na telefonním čísle: 724 631 022 v časech 7:00-11:00, 11:30-15:15.

Kompletní přehled platných koronavirových opatření naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, covid portál–dovolená 2021.

Odkaz: https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021

 

 

REZERVACE TERMÍNU OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

Obracejí se na nás lidé starší osmdesáti let nebo jejich rodinní příslušníci a žádají nás o informace k volným termínům pro očkování vakcínou proti covidu. Rádi bychom jejich prosbám vyhověli, ale bohužel do centrálního systému rezervací nemůžeme zasahovat.

Zájemci o očkování si volný termín musí vyhledat a rezervovat právě v tomto systému a s pomocí kódu, který obdrželi při úspěšné registraci v něm. Rezervace termínů je možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz, případně prostřednictvím informační telefonní linky 1221.

V očkovacím centru Uherskohradišťské nemocnice se vakcinace osob provádí očkovací látkou firem Pfizer/ BioNTech.

Bližší informace zde.


 

Od 1.6. naše nemocnice provádí testy - odběr na Covid-19 (PCR) - ZDARMA.

Od 1.6. naše nemocnice provádí testy - odběr na Covid 19 (PCR) - ZDARMA.
Objednávání funguje stejným způsobem přes web či telefonicky.
Na webu v odkazu - https://ambulance.nemuh.cz/pacient - přibyla kolonka - odběr na COVID-19 (PCR) - ZDARMA: 9:00 - 15:15 denně a je možné se na ně objednat pouze 2x měsíčně.
Diagnostické PCR jsou prováděny v čase 8:00 - 9:00 denně.

Klienti mají nárok na 4x POCT (antigenní test) a 2 x PCR test zdarma za měsíc.


 

Přesun odběrových míst PCR a antigenního testování v UHN

PCR testování: budova T, vstup od budovy Zdravotnické záchranné služby, vnější část budovy, mimo areál nemocnice.

Antigenní testování: objekt T, vstup z vnitřní strany areálu

Na obě odběrová místa probíhá objednávání prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient.

Provoz odběrových míst:

PCR:  

Po—Pá 7:00-8:00 hod. samoplátci

Po—Pá 8:00-9:00 hod. indikovaní lékařem/KHS

Po—Pá 9:00-15:15 hod. PCR zdarma

So—Ne 7:00-15:15 hod.

Antigenní testování:    

Po-Pá,Ne 7:00-15:15 hod.


 

VÝSLEDKY COVID-19 RT-PCR testu

Tel. číslo: 724 473 235

Jakmile je vzorek zpracovaný, ihned posíláme pacientovi SMS zprávu s výsledkem. Na výše uvedené číslo volejte prosím až v případě, že Vám nedojde výsledek do 48 hodin od odběru.


 !!! ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY NA STĚR COVID-19 !!!

Pokud jste objednáni v on-line systému a nemůžete se k odběru dostavit, je nutné svou objednávku v tomto systému zrušit. Opakovaně jsou vyblokovány časy, na které nikdo nedorazí. Prosím, buďte zodpovědní a nebuďte sobečtí.

➡ ODKAZ ⬅

POSTUP VKLÁDÁNÍ REZERVACE NA STĚRY COVID -19:

  • přihlásíte se na ambulance.nemuh.cz/pacient
  • kliknete na patřičné oddělení, ukážou se ambulance daného oddělení, na které je možné se objednávat
  • kliknete na patřičnou ambulanci a kliknete na "Pokračovat"
  • pokud se na vybrané ambulanci dá objednat jen jedno vyšetření, zobrazí se název daného vyšetření a kalendář s volnými termíny
  • pokud je v nabídce ambulance více vyšetření, kliknete na název požadovaného vyšetření a kliknete na "Pokračovat"; zobrazí se název daného vyšetření a kalendář s volnými termíny
  • kliknete na den, na který se chcete objednat
  • vyberete čas, na který je možné se v daný den objednat
  • kliknete na "Dokončit rezervaci"; tím je rezervace hotová (vyšetření je objednáno); přijde potvrzovací mail o vytvoření rezervace