PROVOZ INFEKČNÍ AMBULANCE OD 28. 9. 2020

Infekční ambulance pro „necovidové“ pacienty bude od 28. 9. 2020 fungovat pouze dva dny - ordinujeme v úterý a čtvrtek v době 7.00 - 15.30 hod.

Vchod do této ambulance je umístěn za hlavní budovou, u nákladní rampy. Cesta je vyznačena ukazateli žluté barvy. Pacient, směřující do této ambulance, nesmí mít příznaky covid, nesmí být covid pozitivní.

Pacienti s příznaky covid a covid pozitivní přichází po cestě vyznačené červenými ukazateli, za zdravotnickými potřebami směrem doleva, jdou stejným vchodem, jako klienti odběrového místa, je nutno zazvonit na zvonek u dveří.

Prosíme všechny pacienty i obvodní lékaře, aby se raději předem objednávali na čísle 572 529 654. Předcházíte tak zbytečným nedorozuměním a kumulaci v ambulancích. Děkujeme.


Vyšetření přítomnosti SARS-CoV-2 metodou RT PCR pro pacienty indikované k odběru ošetřujícími lékaři, KHS a samoplátce

Vzhledem k současné epidemiologické situaci a přibývajícímu množství požadovaných vyšetření SARS-CoV-2 je nutné předchozí objednání na toto vyšetření!!!

Někteří žádáte jiné datum, než vám bylo přiděleno ošetřujícím lékařem nebo KHS.

Upozorňujeme, že přidělené datumy je nutné dodržet!

UHN a.s. má omezenou kapacitu na zpracování vzorků v laboratoři. Primárně jsou zpracovávány v UHN vzorky hospitalizovaných pacientů. Po naplnění kapacity jsou odebrané vzorky odváženy do spolupracujících laboratoří. Dodání výsledku by mělo být vždy nejpozději do 48 hodin od odběru. Výsledek vám bude sdělen prostřednictvím SMS zprávy nebo budete kontaktováni KHS.

Samoplátci:

Objednání lze pouze telefonem (jinak nebudete odbaveni), on-line nelze!!!

Vzhledem k povinnosti předložit negativní PCR test na Covid-19 do vybraných zemí, nebo se podrobit PCR testu po návratu z rizikových oblastí, je nutné se v dostatečném předstihu objednat.

Vyšetření se provádí PO-PÁ mezi 7-8 hod.

Bez telefonického objednání či v případě nedodržení určeného termínu a času Vám nebude test proveden !!!

Kapacita omezena!!!

Neodkládejte objednání termínu odběru!!!

 • Telefonicky se objednat na tel: 724 631 022 - POUZE PRO OBJEDNÁNÍ, neslouží pro sdělování výsledků.
 • Vyplnit tento dotazník, vytisknout si ho a přinest s sebou na odběrové místo
 • Odběrové místo: infekční ambulance (červená), budova E, UHN
 • Čas pro odběry: ve všední dny 7:00 - 8:00
 • Pacient přijíždí nebo přichází do areálu nemocnice, zazvoní na infekční ambulanci - zvonek označený "Infekční ambulance", přičemž dodržuje 2m rozestupy. Vyčká příchodu personálu. Ihned po provedení stěru pacient opouští areál nemocnice.
 • Negativní výsledek přijde prostřednictvím SMS, pozitivní výsledek sděluje KHS
 • Certifikát vám bude vystaven spolu s výsledkovým listem a doručen e-mailem nebo si vyzvednete osobně (po uvedení místa narození) na oddělení klinické mikrobiologie a imunologie v UHN.

Pacienti indikovaní ošetřujícím lékařem nebo KHS:

Pacienti indikovaní k odběru ošetřujícím lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí (KHS) se objednávají prostřednictvím on-line objednávkového systému na internetové adrese ambulance.nemuh.cz/pacient takto:

 1. Do objednávkového systému je nutné se nejprve zaregistrovat. Zvolte položku Registrovat pod polem pro přihlášení.Po vyplnění a odeslání registračních údajů Vám bude doručen registrační e-mail. Registraci dokončíte kliknutím na odkaz potvrdit registraci. Pokud jste již v objednávkovém systému UHN zaregistrováni, můžete provést rovnou přihlášení.
 2. Po zaregistrování se přihlaste svou zvolenou e-mailovou adresou a zadaným heslem. 
 3. V rezervačním systému vyberte položku Infekční oddělení a dále označte položku Odběry pro COVID 19 a stiskněte tlačítko Pokračovat.
 4. Vyberte datum přidělené KHS nebo ošetřujícím lékařem, zvolte si volný čas odběru a rezervaci dokončete stisknutím tlačítka Dokončit rezervaci.
 5. Objednávat on-line lze pouze zaregistrovanou osobu!!! Pokud přijde na odběr jiná osoba, než která je objednána, nebude ji stěr proveden!!! Žádáme o dodržování pravidel objednávání, urychlíte tak odběr sobě i ostatním klientům. V případě, že se vám nepodaří objednat přes on-line objednávkový systém, nebo již nebudou na Vám stanovený den odběru volné termíny, volejte 724 631 022 - POUZE PRO OBJEDNÁNÍ, neslouží pro sdělování výsledků.

Po příjezdu objednaných k odběru:

 • Odběrové místo: infekční ambulance, budova E, UHN
 • Čas pro odběry: ve všední dny 8:00 - 15:30, o víkendech a svátcích 7:00 - 15:30
 • Pacient přijíždí nebo přichází do areálu nemocnice, zazvoní na infekční ambulanci - zvonek označený "Infekční ambulance", přičemž dodržuje 2m rozestupy. Vyčká příchodu personálu. Ihned po provedení stěru pacient opouští areál nemocnice.
 • Výsledek vyšetření sděluje prostřednictvím SMS laboratoř provádějící vyhodnocení testu.

 


 


 


 

WEB S INFORMACEMI O KORONAVIRU

Nemocnice založené Zlínským krajem spustily nový web věnovaný aktuálně probíhající pandemii koronaviru. Na odkazu www.nemocnice-zk.cz mohou zájemci najít informace z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Uherskohradišťské nemocnice, Vsetínské nemocnice a Kroměřížské nemocnice, které se týkají tohoto tématu.

 


 

Připojené soubory