17. 6. 2021

Od 17. června 2021 se na odběrovém místě v Uherskohradišťské nemocnici využívá k antigennímu testování klientů rychlý diagnostický test Abbott Rapid Diagnostics. Ten je zařazen na Společný seznam rychlých antigenních testů vzájemně uznávaných zeměmi EU a zveřejněn Evropskou komisí.

„Vyslyšeli jsme přání klientů a okamžitě reagovali na poptávku. Vzhledem k blížícím se dovoleným tak nemusí klienti složitě vyhledávat odběrová místa, kde se provádí stěry uznávanými testy, a mohou se bez obav přijít otestovat k nám,“ uvedla vedoucí odběrového místa Margita Ondroušková.

POCT tedy antigenní testování mohou klienti absolvovat zdarma 1x za sedm dní, tj. každý 8 den. Výsledek je k dispozici v rozmezí 15-30 minut. Certifikát o výsledku testu je zdarma dostupný k vytištění na webové adrese ocko.uzis.cz nebo si jej můžete za poplatek 100 Kč/ks vyžádat přímo na odběrovém místě.

Rezervace termínu k antigennímu testování probíhá prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient či na telefonním čísle: 724 631 022 v časech 7:00-11:00, 11:30-15:30.