Kontakt / umístění

!!! Přesun odběrového místa !!!

Od 1. 12. 2022 se odběrové místo nachází v prostorách infekční ambulance (budova E).


Budova E

mapa...
Mapka nemocnice

Pracovní doba

Pondělí až pátek v čase: 12:00 - 14:00
So, Ne a svátky: zavřeno

🔵ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ V UHN🔵

🔹 Na základě Mimořádného opatření MZČR je s účinností od 22.11.2021 bezplatné antigenní testování veřejnosti ZRUŠENO. Od tohoto data lze antigenní test podstoupit pouze jako samoplátce za úhradu.

🔹 Cena POCT antigenního testu pro samoplátce: 211 Kč 🔹 (pro děti i dospělé).

Certifikáty o výsledku antigenního testu jsou zdarma dostupné k vytištění na webové adrese ocko.uzis.cz nebo si jej můžete za poplatek 100 Kč/ks vyžádat přímo na odběrovém místě či laboratoři klinické mikrobiologie a imunologie v UHN.

Provoz antigenního testování: pondělí - pátek  12:00 - 14:00, So, Ne a svátky: zavřeno

Rezervace termínu k antigennímu testování probíhá prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient či na telefonním čísle: 724 631 022 v pracovní dny v čase 12:00 - 14:00.

Před odběrovým místem prosíme klienty:

 • připravte si kartičku zdravotní pojišťovny
 • vyčkejte příchodu personálu
 • dodržujte rozestupy
 • do budovy vstupte až po vyzvání

 

🔴PCR TESTOVÁNÍ V UHN🔴
Vyšetření přítomnosti SARS-CoV-2 metodou RT PCR pro pacienty indikované k odběru ošetřujícími lékaři a KHS.

Rezervace termínu k PCR testování probíhá prostřednictvím webových stránek UHN ambulance.nemuh.cz/pacient či na telefonním čísle: 724 631 022 v pracovní dny v čase 12:00-14:00.

Dodání výsledku by mělo být vždy nejpozději do 48 hodin od odběru. Výsledek vám bude sdělen prostřednictvím SMS zprávy/emailu.

 

🔴Objednávání pacientů INDIKOVANÝCH OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM nebo KHS:

Pacienti indikovaní k odběru ošetřujícím lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí (KHS) se objednávají prostřednictvím on-line objednávkového systému na internetové adrese ambulance.nemuh.cz/pacient takto:

 1. Do objednávkového systému je nutné se nejprve zaregistrovat. Zvolte položku Registrovat pod polem pro přihlášení. Po vyplnění a odeslání registračních údajů Vám bude doručen registrační e-mail. Registraci dokončíte kliknutím na odkaz potvrdit registraci. Pokud jste již v objednávkovém systému UHN zaregistrováni, můžete provést rovnou přihlášení.
 2. Po zaregistrování se přihlaste svou zvolenou e-mailovou adresou a zadaným heslem.
 3. V rezervačním systému vyberte položku Odběrové místo covid-19 a dále označte položku Odběry pro covid-19 (testy PCR) a stiskněte tlačítko Pokračovat.
 4. Vyberte datum přidělené KHS nebo ošetřujícím lékařem, zvolte si volný čas odběru a rezervaci dokončete stisknutím tlačítka Dokončit rezervaci (REZERVACI JE NUTNÉ POTVRDIT V EMAILU!!).
 5. Objednávat on-line lze pouze zaregistrovanou osobu!!! Pokud přijde na odběr jiná osoba, než která je objednána, nebude ji stěr proveden!!! V případě, že se vám nepodaří objednat přes on-line objednávkový systém, nebo již nebudou na Vám stanovený den odběru volné termíny, volejte 724 631 022 - POUZE PRO OBJEDNÁNÍ, neslouží pro sdělování výsledků.

Na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR končí od 5. května 2022 bezplatné preventivní PCR testování na covid-19. Zdravotní pojišťovny hradí PCR test pouze na základě indikace lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí.

🔴 SAMOPLÁTCI - RT - PCR test:

Objednání lze provést online přes web v případě nedostupnosti webu nebo nedostupnosti internetu telefonicky (viz bod č. 5).

Vzhledem k povinnosti předložit negativní PCR test na covid-19 do vybraných zemí, nebo se podrobit PCR testu po návratu z rizikových oblastí, je nutné se v dostatečném předstihu objednat.

Postup objednání do on-line objednávkového systému na internetové adrese ambulance.nemuh.cz/pacient

 1. Do objednávkového systému je nutné se nejprve zaregistrovat. Zvolte položku Registrovat pod polem pro přihlášení. Po vyplnění a odeslání registračních údajů Vám bude doručen registrační e-mail. Registraci dokončíte kliknutím na odkaz potvrdit registraci. Pokud jste již v objednávkovém systému UHN zaregistrováni, můžete provést rovnou přihlášení.
 2. Po zaregistrování se přihlaste svou zvolenou e-mailovou adresou a zadaným heslem.
 3. V rezervačním systému vyberte položku Odběrové místo covid-19 a dále označte položku Odběry pro COVID-19 (testy PCR) a stiskněte tlačítko Pokračovat.
 4. Vyberte požadovaný čas a rezervaci dokončete stisknutím tlačítka Dokončit rezervaci.
 5. Objednávat on-line lze pouze zaregistrovanou osobu!!! Pokud přijde na odběr jiná osoba, než která je objednána, nebude ji stěr proveden!!! V případě, že se vám nepodaří objednat přes on-line objednávkový systém, nebo již nebudou na Vám stanovený den odběru volné termíny, volejte 724 631 022 - POUZE PRO OBJEDNÁNÍ, neslouží pro sdělování výsledků.
 • Nutno vyplnit tento dotazník, vytisknout si ho a přinést s sebou na odběrové místo
 • Odběrové místo: budova E
 • Čas pro odběry: pondělí až pátek v čase 12:00 - 14:00, so + ne + svátky - zavřeno

 • Zájemce přijíždí nebo přichází k budově odběrového místa, kde dodržuje 2m rozestupy, vyčká příchodu personálu, řídí se jeho pokyny a ihned po provedení stěru opouští areál nemocnice.
 • Výsledek je sdělován prostřednictvím SMS/emailu nejdříve v rozmezí 24 - 48 hodin
 • Certifikát vám bude vystaven spolu s výsledkovým listem a doručen e-mailem nebo si vyzvednete osobně (po uvedení místa narození) na oddělení klinické mikrobiologie a imunologie v UHN 

Cena PCR na COVID-19 (včetně odběru) pro samoplátce: 897 Kč

(odběr 212 Kč, PCR vyšetření 685 Kč)