16. 1. 2017

Špitálské taxi, služba, kterou Uherskohradišťská nemocnice zavedla od 1. září 2016, má u pacientů velký úspěch. Do konce roku (tedy za 4 měsíce) služby využilo 356 zájemců, přičemž se počet jízd každý měsíc zvyšoval. I proto došlo k prodloužení provozní doby.

Špitálské taxi je placenou službou pro pacienty (a jejich doprovod), kteří potřebují odvoz k ošetření do nemocnice a zpět. Využívají ji lidé, kteří nemají lékařem indikován sanitní vůz, senioři, osoby s handicapem, ale i matky s dětmi.

Přepravu ve Špitálském taxi nabízí Uherskohradišťská nemocnice pouze v pracovní dny. Nyní od ledna 2017 nově až do 18. hodiny (dříve pouze do 15:30) s tím, že ranní jízdy začínají v 6:30. Zájemci se mohou objednávat non stop na čísle 800 900 155. Zákazníci Špitálského taxi zaplatí 15 korun za jeden kilometr, nástupní poplatek je 10 korun a cena za čekání tři koruny za minutu. Je však možné si smluvně domluvit i delší vzdálenosti do lázní nebo na ozdravné pobyty. Výhodou je zdravotnicky vyškolený řidič.