Alergologická ambulance poskytuje komplexní zdravotní služby, diagnostiku, léčbu a edukaci pacientů všech věkových skupin s alergickou rýmou, alergickým zánětem spojivek, ekzémem, potravinovou a lékovou alergií, alergií na hmyzí bodnutí a bronchiálním astmatem. Součástí vyšetřovacích metod jsou kožní testy, spirometrie, včetně bronchodilatačního a zátěžového testu, potní test a rozsáhlá laboratorní diagnostika ve spolupráci s laboratorním komplementem nemocnice. Specifické místo v péči o naše pacienty zaujímá alergenová imunoterapie. Dále se zaměřujeme na diferenciální diagnostiku zvýšené nemocnosti a diagnostiku primárních i sekundárních imunodeficitů. V péči o imunodeficientní pacienty spolupracujeme s vyššími pracovišti, kam naše pacienty odesíláme ke konsiliárním vyšetřením (zejména spolupracujeme s Ústavem klinické imunologie a alergologie FN u sv. Anny v Brně).

tel.: 572 529 596 - MUDr. Horáková (Po, Út, Pá)

tel.: 572 529 671 - MUDr. Horáková (Čt)

Budova F, přízemí.

Ordinační hodiny

MUDr. Lenka Horáková, sestra Veronika Nyklová:

Po: 8.00 - 11.30 hod.

Út: 8.00 - 17.30 hod.

Pá: 8.00 - 13.00 hod.

MUDr. Lenka Horáková, sestra Olga Chlachulová:

Čt: 8.00 - 15.00 hod.

Příjem pacientů

Pacienti jsou přijímáni k vyšetření na doporučení obvodního lékaře. K vyšetření jsou pacienti pozváni písemnou pozvánkou na přesný čas nebo je možné se v pracovní době telefonicky či osobně objednat.

Přinést s sebou

Doporučení odesílajícího lékaře, průkaz zdravotní pojišťovny.