Alergologická ambulance poskytuje komplexní zdravotní služby, diagnostiku, léčbu a edukaci pacientů 0-19 let s alergickou rýmou, alergickým zánětem spojivek, ekzémem, potravinovou a lékovou alergií, alergií na hmyzí bodnutí a bronchiálním astmatem.

Budova D, 5. patro

Ordinační hodiny

Po: 7.30 - 11.30 hod.

Út: 8.00 - 17.30 hod.

St: 8.00 - 15.00 hod.

Příjem pacientů

Pacienti jsou přijímáni k vyšetření na doporučení obvodního lékaře. K vyšetření se pacienti mohou objednat v pracovní době telefonicky či osobně.

Přinést s sebou

Doporučení odesílajícího lékaře, průkaz zdravotní pojišťovny.

Podrobná charakteristika

Součástí vyšetřovacích metod jsou kožní testy, spirometrie, včetně bronchodilatačního a zátěžového testu, potní test a rozsáhlá laboratorní diagnostika ve spolupráci s laboratorním komplementem nemocnice. Specifické místo v péči o naše pacienty zaujímá alergenová imunoterapie. Dále se zaměřujeme na diferenciální diagnostiku zvýšené nemocnosti a diagnostiku primárních i sekundárních imunodeficitů. V péči o imunodeficientní pacienty spolupracujeme s vyššími pracovišti, kam naše pacienty odesíláme ke konsiliárním vyšetřením (zejména spolupracujeme s Ústavem klinické imunologie a alergologie FN u sv. Anny v Brně).