Poskytuje komplexní diagnostiku a léčebně preventivní a posudkovou péči v oblasti plicních chorob a problémů s nimi spojených. Oddělení se skládá z lůžkové stanice, čtyř ambulancí a bronchoskopického sálu.

Kontakt / umístění

Budova B.

mapa...
Mapka nemocnice

Ordinační hodiny

Tel.: 572 529 565 - registrace, objednání léků

Telefonické i elektronické objednávání receptů v čase od 12:00 - 14:00. Děkujeme za pochopení.

Podrobná charakteristika

Plicní oddělení zajišťuje diagnostiku, léčbu a dispenzarizaci plného spektra plicních onemocnění (TBC, pneumoonkologie, plicní záněty, intersticiální procesy, obstrukční choroby plic – Asthma, CHOPN, traumata hrudníku) a imunologicko-alergologických onemocnění (vyšetření imunodeficitu, autoimunit, dg a terapie respiračních ev. potravinových alergií).

Ambulantní část tvoří dvě plicní ambulance, imunologicko-alergologická ambulance, kalmetizace a funkční diagnostika plic. V rámci plicního oddělení je dále zařazena sekce spánkové medicíny, bronchoskopické pracoviště a poradna pro odvykání kouření.

Lůžkový fond čítá 24 lůžek.

V rámci onkologie, zejména nové biologické terapie a imunoterapie, spolupracuje s Onkologickým centrem KNTB Zlín, FN Brno Bohunice a onkologií MOU v Brně. Hrudní chirurgii konzultuje s KNTB Zlín, FN U sv. Anny Brno a FN Brno Bohunice. V rámci bronchologie spolupracuje s centry FN Bohunice a MOU Brno.