Provádí vyšetření prsů na speciálním rtg přístroji - mamografu, je zapojeno do celostátního programu mamografického screeningu, který věnuje zvýšenou pozornost prevenci.

Kontakt / umístění

tel.: 572 529 782, 572 529 787

Budova B. 

mapa...
Mapka nemocnice

Ordinační hodiny

Po, St, Čt, Pá: 7.00 - 15.00 hod.

Út: 7.00 - 17.00 hod. 

Na vyšetření je nutno se předem objednat buď na telefonním čísle 572 529 782 nebo osobně na registraci radiodiagnostického oddělení. Pro objednání si dopředu připravte vaše číslo pojištěnce (rodné číslo) a rok posledního vyšetření prsů. Objednává se na domluvený čas, celková doba vyšetření je různá, podle nutnosti provedení dalších doplňujících vyšetření, přibližně se jedná o 30 minut až 2 hodiny.

Objednávky online přes přes webové stránky UHN zde.

Podrobná charakteristika

Mamografické vyšetření slouží k vyšetření prsů a provádí se na speciálním rtg přístroji - mamografu. Mamografické oddělení Uherskohradišťské nemocnice a. s. je zapojeno do Programu mamografického screeningu v České republice. 

Screening je celostátní zdravotnický program, který umožňuje časný záchyt zhoubných nádorů prováděním preventivních vyšetření v populaci. Mamografický screening je preventivní vyšetření žen, které nepociťují žádné přímé známky přítomnosti nádorového onemocnění - jedná se o tzv. bezpříznakové ženy, vyšetření se provádí  ve screeningových mamodiagnostických centrech.

Více informací naleznete také na mamo.cz