Zabývá se léčením nemocí uší, nosu a krku. Léčí akutní úrazové stavy v této oblasti a obličeji i chronická onemocnění.

Centrální registrace (recepce) pro chirurgické obory:

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 1. podlaží - vpravo).

Podrobná charakteristika

Naše pracoviště se zabývá léčením nemocí uší, nosu a krku. Léčíme jak stavy akutní jako úrazy obličeje, krku, polytraumata, akutní infekty, cizí tělesa v dýchacích a polykacích cestách, tak onemocnění chronická. Nedílnou součástí našeho oboru jsou onemocnění nádorová v oblasti uší, nosu a krku. Pacientovi se dostává komplexního vyšetření, následně adekvátní terapie, chirurgické léčby a eventuálně navazující chemoterapie a radioterapie včetně následné dispenzární péče.

Mimo standardní služby hrazené zdravotními pojišťovnami nabízíme pacientům i operační výkony hrazené v hotovosti.

Kromě léčebné činnosti se oddělení rovněž zabývá vzděláváním mladých lékařů, kteří zde mohou získat potřebnou erudici v oboru otorinolaryngologie. Pro tuto činnost je oddělení od roku 2008 akreditováno MZ ČR.

Lékařská příslužba je u hospitalizovaných pacientů zajištěná od 19:00 do 7:00 hodin. Kontakt k dispozici na oddělení.

Připojené soubory