Zabývá se léčením nemocí uší, nosu a krku. Léčí akutní úrazové stavy v této oblasti a obličeji i chronická onemocnění.

Registrace CO I.

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 1. podlaží - vpravo).

Pracovní doba

19. 5. 2022 nebude v provozu ORL ambulance. Děkujeme za pochopení.

Pracovní doba ORL ambulance:

Po 7.30 - 15.00 hod.

Út 7.30 -15.00 hod.

St 8.00-11.30 hod.; 12.00-15.00 hod. probíhá pouze foniatrická amb.

Čt 8.00-15.00 hod. pouze foniatrická ambulance -  POUZE pro předem objednané pacienty. Akutní stavy ošetří lékaři v privátním sektoru.

8.00-15.00 hod.

Foniatrická ambulance je pouze na objednání na tel. č. 572 529 676.

Podrobná charakteristika

ORL ambulance disponují specializovanou audiometrickou technikou, včetně audiokomory s tympanometrem pro vyšetření sluchu. V rámci činnosti ambulance poskytuje oddělení i poradenství pro plastické operace nosu a uší. Oddělení má k dispozici (společně s očním oddělením UHN) malý zákrokový sál, využívá také společné operační sály.

Součástí pracoviště je foniatrická ambulance, která poskytuje péči v plném rozsahu oboru, tedy diagnostiku a léčbu poruch sluchu, hlasu a řeči. Zajištuje zejména výdej a seřizování sluchadel, vede léčbu a rehabilitaci hlasových poruch a spolupracuje s logopedií a neurologií na léčbě poruch řeči, například po cévních mozkových příhodách.