Laboratoř se širokým spektrem vyšetření v oblasti klinické biochemie a imunochemie. Analýza vzorků krve, moče a ostatních tělních tekutin.

Kontakt / umístění

  • Nabídka vyšetřování preeklampsie u těhotných pacientek - více informací ZDE

  • Budova I (modrá budova vedle Centrálního objektu). V budově je umístěna i laboratoř sérologie a imunologie, která je součástí Oddělení klinické mikrobiologie (OKMI).
mapa...
Mapka nemocnice

Podrobná charakteristika

Klinická biochemie je  jedním ze základních paraklinických oborů, který významně přispívá ke stanovení diagnózy onemocnění, jeho prognózy a účinnosti terapie. Naše laboratoř poskytuje široké spektrum vyšetření lékařům nemocnice, praktickým lékařům a veterinářům. Provádíme rutinní, statimová a speciální vyšetření krve, moče, stolice a ostatních tělních tekutin, jako je např. mozkomíšní mok, výpotek, punktát, apod. Provádíme celou řadu testů v oblasti endokrinologie, osteologie, tumorových markerů, hormonů, stanovujeme hladiny vybraných léčiv a antibiotik, drogový screening. Analytický provoz zajišťujeme nepřetržitě 24 hodin denně. Disponujeme moderním technickým a přístrojovým vybavením, které obsluhuje kolektiv plně kvalifikovaných laborantů pod vedením vysokoškolských odborníků. Používáme špičkové diagnostické soupravy renomovaných výrobců. Úroveň kvality práce, přesnosti a správnosti vyšetřovacích metod je sledována pomocí systému vnitřní kontroly kvality. Laboratoř má podrobně propracovaný systém externí kontroly kvality a s maximální úspěšností se účastní celostátních i mezinárodních kontrol zařazených do systému externího hodnocení kvality (SEKK, DEQAS).

Oddělení klinické biochemie nabízí také široké spektrum vyšetření veřejnosti (soukromým osobám -  samoplátcům) - bez ordinace lékaře a s možností konzultace s našimi atestovanými odborníky. V případě zájmu se telefonicky informujte. Ceník některých vyšetření naleznete na našich stránkách (viz níže).     

Dokumenty ke stažení