Líbí se vám činnost dobrovolníků, ale nemáte možnosti se jím stát? Můžete je materiálně podpořit. Přijímáme vhodné pomůcky pro dobrovolnické aktivity. Jedná se například o výtvarné potřeby, společenské hry, potřeby pro pejsky při canisterapii a další. Veškerý materiál však musí být čistý kvůli hygienickým předpisům. Případné dotazy směřujte na koordinátorku dobrovolníků.

O dobrovolnictví

Posláním dobrovolníků je udržovat pacienty v kontaktu se zdravým světem, posilovat jejich duševní klid a pohodu, rozvíjet snahu o uzdravení se a vnést do nemocnice více lidského kontaktu.

Dobrovolníci fungují v nemocnici jako společníci u lůžka, s pacienty si povídají, hrají společenské hry, chodí na procházky, procvičují kognitivní funkce, motoriku, apod. Pacienty také navštěvují canisterapeuti se speciálně vycvičenými pejsky. Rovněž pořádáme skupinové jednorázové akce.

 

Kdo je to dobrovolník?

Člověk, který věnuje svůj čas a energii ve prospěch druhých bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu.

Dobrovolník nenahrazuje práci odborného zdravotnického personálu, ale doplňuje ji tam, kde je to možné a vhodné.

 

Motto: „Pomáháme obyčejným lidem dělat neobyčejné věci“

 

Jak se stát dobrovolníkem?

1. Kontaktuji koordinátorku dobrovolníků a domluvím si osobní schůzku.

2. Splním dané podmínky registrace (doložím výpis z rejstříku trestů, absolvuji školení). O zapojení dobrovolníka do programu a jeho docházení na oddělení s konečnou platností rozhoduje koordinátorka.

3. Dle časových možností zvolím pravidelnou činnost nebo účast na jednorázových akcích.

Kde nás najdete?

Budova Z, kancelář sociální pracovnice a koordinátorky dobrovolníků

Kontakt: Mgr. Tereza Mangl, 724 473 050, manglt@nemuh.cz