Potřeba krve v letních měsících vzrůstá a je nyní více potřeba než kdy jindy. Přijďte, prosím, potřebujeme vás…♥️ Děkujeme. 

 → AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ pro dárce krve a plazmy

Kvůli riziku přenosu viru západonilské horečky (WNV) v současném horkém období je zpřísněno posuzování způsobilosti dárců k odběru - darování je možné až po 28 dnech od návratu z jihoevropských a též některých středoevropských zemí.

Pozn.:

V úvahu se bere pobyt s alespoň jedním noclehem, nikoliv prostý průjezd!

U některých zemí je riziková oblast specifikována - tedy např. turistika v Alpách nebo transfer do Chorvatska s následujícím pobytem u moře nejsou na překážku dárcovství.

Podrobný seznam zemí je dostupný na stránkách Ministerstva zdravotnictví: http://www.mzcr.cz/Odbornik/dokumenty/doporuceni-predsednictva-narodni-transfuzni-komise-ze-dne-1062019-seznam-e_17419_1952_3.html

V případě nejasností zavolejte na tel. číslo 572 529 808.

Děkujeme za pochopení!

Odběry krve: pondělí a čtvrtek

V hlavní odběrové dny (Po, Čt) je možno přijít k odběru krve kdykoliv, není nutno se objednávat. Pokud se z vážného důvodu nemůžete dostavit v pondělí nebo ve čtvrtek, můžeme někdy provést odběr krve i v úterý nebo ve středu (odběrové dny plazmy). Odběry krve v pátek jsou možné jen zcela vyjímečně, v nouzové situaci. Děkujeme za pochopení.

Odběry plazmy: úterý, středa, pátek  07.00 - 12.00 hod. 

Odběry plazmy se provádějí na přístroji (separátoru), celá procedura trvá asi 45 minut. Před odběrem plazmy je potřeba alespoň jedenkrát darovat krev - dárce si tak vyzkouší svou reakci na odběr. Termíny odběrů si dárci mohou rezervovat na stránce darci.nemuh.cz (zřízení dárcovského účtu je však nutno nejdříve domluvit při osobní návštěvě transfuzního oddělení).

Odběry trombocytů:

Nepravidelně, podle potřeb lůžkových oddělení a ambulancí.

 

Další informace:

  • Večer před odběrem si vezměte jen lehkou večeři, ráno nanejvýš suché pečivo a čaj.
  • Případné zdravotní obtíže nebo užívání léků předem konzultujte s lékařem transfuzního oddělení. Ráno před odběrem si však neberte žádné léky, ani ty, s nimiž lékař TO vyslovil předběžný souhlas.
  • Dárcovství krve a plazmy je u nás bezplatné, dárce má však nárok na odpočet 3.000 Kč z daňového základu za každý odběr (potvrzení vydáváme automaticky).
  • Dárce má též nárok na placené volno v den odběru.

 

Kontakt:

Tel.: 572 529 809

E-mail: kamrla@nemuh.cz