Vážení dárci !
Vzhledem k extrémně vysoké návštěvnosti naší transfuzní stanice v posledních dnech (téměř 200 dárců ve čtvrtek 13.12.) jsme bohužel nuceni výrazně omezit odběry v pondělí 17.12. - odebereme jen malý počet dárců různých krevních skupin, dárce skupiny B+ bohužel nemůžeme odebrat vůbec. Menšímu počtu jinak odmítnutých dárců můžeme nabídnout přístrojový odběr plazmy.
Moc vám děkujeme za vstřícnost a za pochopení !

Transfuzní stanice Uherskohradišťské nemocnice provádí dárcovské odběry krve, plazmy a trombocytů (krevních destiček), podílí se také na zařazování zájemců do registru dárců kostní dřeně (vstupní odběr vzorků krve - viz samostatný odkaz).

Jsme velmi rádi, že díky ochotě a vstřícnosti obyvatel naší části Moravského Slovácka máme vskutku mimořádně početnou základnu obětavých a spolehlivých dárců krve (plazmy). Jim všem patří náš velký dík!

Odběry krve: pondělí a čtvrtek 06.30 - 11.15 hod.

Pokud se k nám dárci krve dostaví v jiný pracovní den, snažíme se odběr provést, návštěva u nás však může být v tomto případě časově náročnější, jelikož musíme upřednostnit objednané dárce plazmy.

Odběry plazmy: úterý, středa, pátek  07.00 - 12.00 hod. 

Odběry plazmy se provádějí na přístroji (separátoru), celá procedura trvá asi 45 minut. Před odběrem plazmy je potřeba alespoň jedenkrát darovat krev - dárce si tak vyzkouší svou reakci na odběr. Termíny odběrů si dárci mohou rezervovat na stránce darci.nemuh.cz (zřízení dárcovského účtu je však nutno nejdříve domluvit při osobní návštěvě transfuzního oddělení).

Odběry trombocytů:

Nepravidelně, podle potřeb lůžkových oddělení a ambulancí.

 

Další informace:

  • Večer před odběrem si vezměte jen lehkou večeři, ráno nanejvýš suché pečivo a čaj.
  • Případné zdravotní obtíže nebo užívání léků předem konzultujte s lékařem transfuzního oddělení. Ráno před odběrem si však neberte žádné léky, ani ty, s nimiž lékař TO vyslovil předběžný souhlas.
  • Dárcovství krve a plazmy je u nás bezplatné, dárce má však nárok na odpočet 3.000 Kč z daňového základu za každý odběr (potvrzení vydáváme automaticky).
  • Dárce má též nárok na placené volno v den odběru.

 

Kontakt:

Tel.: 572 529 809

E-mail: kamrla@nemuh.cz