Funguje v ambulantním provozu a poskytuje odbornou specializovanou péči pro pacienty s onemocněním oka a jeho okolí. Provádí se zde kompletní operativa předního segmentu oka.

Kontakt / umístění

Objednávání pacientů na telefonním čísle:
tel.: 572 529 643

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 1. podlaží - vpravo).

 

mapa...
Mapka nemocnice

Ordinační hodiny

Po: 7.00 - 15.30 hod.

Út: 7.00 - 15.30 hod.

St: 7.00 - 15.30 hod.

Čt: 7.00 - 15.30 hod.

Pá: 7.00 - 15.30 hod.

 

Objednávky on-line přes webové stránky UHN zde.

Přinést s sebou

Doporučení odesílajícího očního lékaře, průkaz zdravotní pojišťovny.

Podrobná charakteristika

Oční oddělení nemocnice poskytuje odbornou specializovanou péči pro pacienty s onemocněním oka a jeho okolí. Provádí se zde kompletní operativa předního segmentu oka. Operace šedého zákalu provádíme nejmodernější metodou. Součástí oddělení je oční ambulance a poradny glaukomová a vitreoretinální. Pacienti se zeleným zákalem mají možnost vyšetření zorného pole počítačovým perimetrem a HRT, který zpřesňuje analýzu zrakového nervu již v počátečním stádiu onemocnění a tím umožňuje včasné zavedení adekvátní léčby. Vitreoretinální poradna, vybavená nejnovějším typem fundus kamery a OCT, umožňuje včasnou diagnostiku a léčbu onemocnění sítnice.

Součástí očního oddělení je oční optika, která sídlí v samostatných prostorách v CO I, v blízkosti ambulancí. Nabízí odborné měření zraku, aplikaci kontaktních čoček, profesionální poradenství aj.

Uherskohradišťská nemocnice umožňuje pacientům se strabismem léčbu v podobě oční operace.