Pokud jste - jako nový zájemce o darování krve - bez zdravotních obtíží, nepotřebujete znát svou krevní skupinu ani nemusíte mít kartu od svého ošetřujícího lékaře.

Případné zdravotní problémy nebo užívání léků předem konzultujte s lékařem transfuzního oddělení. Ráno před odběrem si však neberte žádné léky, ani ty, s nimiž lékař TO vyslovil předběžný souhlas.

Nejdříve vyplníte dárcovský dotazník, absolvujete jednoduché vyšetření krevního vzorku, měření krevního tlaku a krátký pohovor s lékařem. Pak už můžete jít k odběru.

Večer před odběrem si vezměte jen lehkou večeři, ráno suchý rohlík a čaj, úplné lačnění však není vhodné kvůli možné nevolnosti a slabosti po odběru. Pečivo k předodběrovému použití je dostupné i u nás.

Po odběru Vám nabídneme občerstvení - buď přímo u nás - na transfuzní stanici nebo ze sortimentu nemocničního bufetu/bistra na základě vydané poukázky.

Dárcovství krve a plazmy je u nás bezplatné, dárce má však nárok na odpočet 3.000 Kč z daňového základu za každý odběr (potvrzení vydáváme automaticky).

Dárce má též nárok na placené volno v den odběru.

Prosíme novodárce, aby si odběr rezervovali nejpozději v čase 09.30 (kvůli lepší snášenlivosti odběru v časnějších ranních hodinách).

Tel. číslo: 572 529 809

Podívejte se, jak probíhá darování krve - odkaz ZDE.