Kontakt / umístění

tel.: 572 529 595

Budova D, 5. podlaží

mapa...
Mapka nemocnice

Návštěvní hodiny

Návštěvní doba (pro 2 blízké osoby nad 15 let) je denně od 14:00 do 17:30 hodin. Návštěvy jsou možné kdykoliv mimo uvedenou dobu po domluvě s lékařem.

Přinést s sebou

Občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny, doporučení od svého ošetřujícího lékaře, osobní zdravotnické pomůcky a trvale užívané léky, kompenzační pomůcky (brýle, kontaktní čočky), věci osobní hygieny (pleny, ručník, vložky), domácí oblečení, pyžamo, přezůvky, oblíbenou hračku, notebook (možnost připojení na WiFi), mobilní telefon.

Podrobná charakteristika

Na dětské JIP jsou hospitalizováni pacienti od 0 do 19 let. Léčíme pacienty dětského věku se širokým spektrem diagnóz –  neurologické, kardiologické, chirurgické – pooperační a poúrazové stavy, onemocnění dýchacích cest s těžkým průběhem, intoxikace, novorozenecká žloutenka k fototerapii, endokrinologické – diabetes mellitus, psychiatrické diagnózy. Ročně pečujeme o zhruba 800 pacientů. Stanice je moderně zařízena, je vybavena 7 elektricky polohovatelnými lůžky, jedno z    lůžek  má integrovanou váhu pro vážení imobilních pacientů.  Součástí vybavení lůžek jsou pacientské monitory pro sledování fyziologických funkcí, které jsou svedeny do centrálního monitoru na vyšetřovně, dále infuzní pumpy, dávkovače infuzí, odsávačky, nebulizátory ke zvlhčování dýchacích cest.

Stanice je rozdělena do tří boxů – dva trojlůžkové a jeden jednolůžkový. Ve střední části je umístěna vyšetřovna. Pro pacienty je k dispozici bezbariérová koupelna. Veškeré prostory JIP jsou klimatizovány.  Pacientské boxy jsou vybaveny televizí, k dispozici je připojení internetu přes Wifi.