Ve čtvrtek 15. 9. v 11 hodin proběhlo v budově č. 21 slavnostní otevření nového oddělení ošetřovatelské péče. Zahajovacího ceremoniálu se zúčastnili zástupci Krajského úřadu Zlínského kraje, ředitelé nemocnic Zlínského kraje a zástupci zdravotních pojišťoven. Pozvání přijali také starostové a místostarostové okolních měst. Oddělení ošetřovatelské péče v Uherskohradišťské nemocnici je svým pacientům plně k dispozici od 1. 10. 2011. První primářem OPL se stal MUDr. Vladimír Okénka, stávajícím primářem je MUDr. Lenka Kroupová.

Rekonstrukce budovy č. 21 probíhala přibližně dva měsíce a nemocnici stála 1. 962 000 korun. Bylo nutné prostory přebudovat tak, aby vyhovovaly požadavkům nového provozu. Například byly rozšířeny dveře a nově vybudovány koupelny. Pro pacienty je k dispozici celkem 30 lůžek rozdělených do pokojů pro dvě, tři nebo čtyři osoby. Součástí objektu je jídelna s televizí sloužící i jako společenská místnost, kuchyňka, koupelna a umývárna se speciálním lůžkem pro nepohyblivé pacienty. Většinu stavebních, montážních i jiných prací odvedli pracovníci hospodářsko technické správy nemocnice.