Ortopedická ambulance ošetřuje pacienty s vadami, onemocněními a úrazy pohybového aparátu. Hlavní činností ambulance je ošetřování pacientů s degenerativními onemocněními velkých kloubů. Při vyšetření hodnotíme celkový stav a stupeň poškození kloubů a v indikovaných případech pacienty objednáváme k operaci (arthroskopie, korekční osteotomie, arthrodeza nebo umělá kloubní náhrada).

Kontakt / umístění

Objednávání do ambulance (po 13. hodině) na tel. číslech:
tel.: 572 529 400, 572 529 886, 572 529 963

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 1. podlaží - vlevo). 

mapa...
Mapka nemocnice

Ordinační hodiny

Po - Pá: 7.15 - 15.15 hod. 

Do ambulance je možné se předem telefonicky objednat.

Objednávky on-line přes přes webové stránky UHN zde.

 

Mimo ordinační hodiny ošetří akutní stavy (úrazy) nepřetržitě traumatologická ambulance chirurgického oddělení, která je situována ve společných prostorách s ortopedickou ambulancí. 

 

Aktuální počet čekajících pacientů: 0

Přinést s sebou

U akutních pacientů stačí pouze doporučení odesílajícího obvodního lékaře, průkaz zdravotní pojišťovny. Pacienti s chronickým onemocněním navíc sebou přinesou kartu od obvodního lékaře nebo výsledky posledních klinických a laboratorních vyšetření (sedimentace, revmatologické testy, RTG snímky apod.).

Podrobná charakteristika

Další velkou skupinu představují pacienti s akutními poraněními a chronickými stavy po úrazech velkých kloubů. Jde především o poranění ramen, kolenních kloubů a hlezen. Tyto pacienty po vyšetření často objednáváme k arthroskopickým operacím. Dále ošetřujeme pacienty se statickými deformitami nohy (ploché nohy, vbočené palce apod.), sledujeme a léčíme děti s vadami páteře a kyčelních kloubů. Samozřejmě jsou u nás sledováni pacienti, kteří byli na našem pracovišti operováni.