Disponuje celkem 11 anesteziologickými pracovišti, které jsou v rámci nemocnice umístěny na centrálních operačních sálech, dále na operačních sálech gynekologicko-porodnického oddělení, CT a MRI vyšetřovně a v ambulantních provozech s možností anestezie (např. gastroenterologická ambulance).

Kontakt / umístění

Inspekční pokoj - lékaři anestezie:
tel.: 572 529 632

Inspekční pokoj - sestry anestezie:
tel.: 572 529 633

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C). 

mapa...
Mapka nemocnice

Návštěvní hodiny

Po - Pá: 14.00 - 16.00 hod.

So - Ne, svátky: 15.00 - 17.00 hod.

Podrobná charakteristika

Poskytujeme celkovou i regionální anestezii k bezbolestnému provádění operačních a diagnostických výkonů a vyšetření pro dospělé a pro děti od jednoho roku. Před každým zákrokem v celkové i regionální anestezii vybereme nejvhodnější druh znecitlivění podle typu operace, zdravotního stavu pacienta a laboratorních výsledků. Vlastní anesteziologická péče o pacienta začíná před operací, pokračuje během anestezie, kdy komplexně zajišťujeme základní životní funkce včetně jejich monitorace a končí pooperační péčí včetně zajištění léčby akutní pooperační bolesti. Ročně podáme přes 7500 anestezií.

Součástí centrálních operačních sálů je dospávací pokoj pro dospělé i pro děti, který tvoří 8 monitorovaných lůžek. Další dospávací pokoj se 3 lůžky se nachází na gynekologicko-porodnickém oddělení.

V rámci léčby bolesti využíváme i techniky kontinuálních neuroaxiálních blokád pomocí katétrů, zajišťujeme porodní epidurální analgezii rodičkám.