Zajišťuje anesteziologickou péči na 6 centrálních operačních sálech v Centrálním objektu I. (chirurgických oborů), dále 3 sály na porodnicko gynekologickém oddělení, ambulantní anestezie při endoskopických vyšetřeních GIT, CT, MRI. Provoz je zajištěn anesteziologickými týmy, které se skládají z lékaře a anesteziologické sestry.

Kontakt / umístění

Inspekční pokoj - lékaři anestezie:
tel.: 572 529 632

Inspekční pokoj - sestry anestezie:
tel.: 572 529 633

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C).

mapa...
Mapka nemocnice

Podrobná charakteristika

Poskytujeme celkovou i regionální anestezii k bezbolestnému provádění operačních a diagnostických výkonů a vyšetření pro dospělé a pro děti od jednoho roku. Před každým zákrokem v celkové i regionální anestezii vybereme nejvhodnější druh znecitlivění podle typu operace, zdravotního stavu pacienta a laboratorních výsledků. Vlastní anesteziologická péče o pacienta začíná před operací, pokračuje během anestezie, kdy komplexně zajišťujeme základní životní funkce včetně jejich monitorace a končí pooperační péčí včetně zajištění léčby akutní pooperační bolesti. Ročně podáme přes 7200 anestezií.

Součástí centrálních operačních sálů je dospávací pokoj pro dospělé i pro děti, který tvoří 8 monitorovaných lůžek. Další dospávací pokoj se 3 lůžky se nachází na porodnicko gynekologickém oddělení.

V rámci léčby bolesti využíváme i techniky kontinuálních neuroaxiálních blokád pomocí katétrů, zajišťujeme porodní epidurální analgezii rodičkám.