Jedná se o multioborovu JIP moderního typu, která slouží pro pacienty všech chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice, konkrétně chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie a v menší míře také ORL a gynekologie. Poskytujeme intenzivní péči nižší typu pro pacienty v perioperačním období nebo při ohrožení vitální funkcí či dekompenzací (zhoršení) chronických onemocnění.

Kontakt:

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 2. podlaží).

Návštěvní hodiny

Po - Pá od 15.00 do 17.00 hod., So - Ne, svátky od 14.00 do 16.00 hod. Ošetřujícího lékaře je možné navštívit denně do 15.30 hod. nebo po telefonické domluvě. Na JIP jsou návštěvy omezeny počtem osob. Ve výjimečných případech lze návštěvu se souhlasem vedení oddělení umožnit i v jinou dobu.

Podrobná charakteristika

Historie JIP CHO se pojí se vznikem Centrálního objektu chirurgických oborů, kde byla v 1.patře vybudována moderní 12ti lůžková JIP a jako nové pracoviště UHN funguje od 1.1.2015.

Oddělení je rozděleno na 8 jednolůžkových či dvoulůžkových boxů. Boxy jsou vybaveny novou monitorovací technikou, každý box má pak samostatné základní pomůcky k ošetřování pacientů a je vybaven TV přijímačem k většímu komfortu pacientů. Pracoviště plně splňuje přístrojové vybavení dané vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 472/2009 Sb., využíváme postupy neinvazivní ventilace, jsme schopni krátkodobé invazivní mechanické ventilace a kompletní resuscitační péče. Na pracovišti je 24 hod dostupný ultrazvukový přístroj. K JIP CHO přísluší zákrokový sálek a samostatná koupelna pro pacienty.

Detašovanou součástí JIP CHO je dospávají jednotka pro dospělé i pro děti nacházející se v areálu centrálních operačních sálů. Dospávací pokoj tvoří 10  monitorovaných lůžek.