Jedná se o multioborovu JIP moderního typu, která slouží pro pacienty všech chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice, konkrétně chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie a v menší míře také ORL a gynekologie. Poskytujeme intenzivní péči pro pacienty v perioperačním období při ohrožení vitální funkcí či dekompenzaci (zhoršení) chronických onemocnění.

Kontakt:

Centrální objekt chirurgických oborů (budova C, 2. podlaží).

Návštěvní hodiny

Po - Pá od 15.00 do 17.00 hod., So - Ne, svátky od 14.00 do 16.00 hod. Ošetřujícího lékaře je možné navštívit denně do 15.30 hod. nebo po telefonické domluvě. Na JIP jsou návštěvy omezeny počtem osob. Ve výjimečných případech lze návštěvu se souhlasem vedení oddělení umožnit i v jinou dobu.

Podrobná charakteristika

Historie JIP CHO se pojí se vznikem Centrálního objektu chirurgických oborů, kde byla v 1. patře vybudována moderní 12 lůžková JIP a jako nové pracoviště UHN funguje od 01. 01. 2015.

Oddělení je rozděleno na 8 jednolůžkových či dvoulůžkových boxů. Boxy jsou vybaveny monitorovací technikou, každý box má pak samostatné základní pomůcky k ošetřování pacientů a je vybaven TV přijímačem k většímu komfortu pacientů. Využíváme postupy neinvazivní ventilace přes obličejovou masku, jsme schopni i krátkodobé invazivní umělé plicní ventilace a komplexní resuscitační péče. Na pracovišti je 24 hodin dostupný ultrazvukový přístroj. K JIP CHO přísluší zákrokový sálek a samostatná koupelna pro pacienty.