22. 11. 2022

Info k 30. 11. 2022

Ve 4. týdnu naběháno zásluhou 48 reprezentantů nemocničního běžeckého klubu 1101,7 km. Celkově máme na kontě díky aktivitě 66 běžkyň a běžců 5696,7km. K dosažení cílové mety nám tedy zbývá 303,3 kilometru - což by, jak se zdá, neměl být problém. Díky za to všem!

Uherskohradišťská nemocnice se i v tomto roce připojí do celosvětové kampaně Movember, která je zaměřená na typicky mužské onemocnění – rakovinu varlat a prostaty. Během celého měsíce listopadu se zájemci o testování mohou dostavit na pracoviště klinické biochemie. Vyšetření spočívá v odběru malého vzorku krve a je zcela zásadním preventivním krokem zabraňujícím pozdnímu odhalení nebezpečného onemocnění. Pro prvních 500 zájemců je test zdarma, poté bude zpoplatněn částkou 100 Kč.

Podpořit Movember a Uherskohradišťskou nemocnici bude letos poprvé možné i prostřednictvím účasti na charitativní akci s názvem „Vyběhni v Movemberu s UHN“. Ve spolupráci se společností Beckman Coulter ČR a za podpory spolku Mysli jinak připravila nemocnice atraktivní výzvu pro všechny příznivce aktivního pohybu.

„Běhat a podpořit naši nemocnici může kdokoli, kdekoli po celý listopad. Stačí se přihlásit do mobilní aplikace pro měření aktivity Strava.com, připojit se do klubu „Vyběhni v Movemberu s UHN“ a poté naběhat co nejvíce kilometrů. Za každý uběhnutý kilometr nám partnerská firma přispěje 5 kč, a to až do výše 6 tisíc kilometrů,” upřesnila podmínky účasti na charitativní akci Ing. Bronislava Rozhonová, primářka oddělení klinické biochemie. Tři nejvytrvalejší běžci budou odměněni dárkovým poukazem do Alfa barbershopu.

Podpořit „hradišťský“ Movember lze také zasláním dobrovolného startovného ve výši 100 Kč na účet nemocnice 249980999/0300 ČSOB pod variabilním symbolem 112022. Veškerý výtěžek z akce bude použit na nákup diagnostických sad sloužících právě k vyšetření rakoviny prostaty.

Akce odstartuje 1. listopadu 2022 v 16 hodin společným výběhem a načítáním prvních kilometrů od laboratoří klinické biochemie. Účast přislíbilo také několik zajímavých osobností z řad sportovců, umělců i lékařů.

Podpořte prevenci a vyběhněte v Movemberu s UHN!