Podrobné informace o činnosti nemocnice v uplynulém roce jsou Vám k dispozici ve výroční zprávě. Poskytuje komplexní informace o oblasti léčebně preventivní péče, péče o kvalitu, mapuje publikační, přednáškovou a vzdělávací činnost. Nedílnou součástí jsou data ekonomická, personální, kapacitní a výkonnostní.

Úvodní slovo předsedy představenstva k Výroční zprávě nemocnice za rok 2015.

Vážené dámy a pánové,

rok 2015 byl v Uherskohradišťské nemocnice dalším rokem usilovné práce, a to všech jejích zaměstnanců. Nemocnice opět potvrdila své stabilní postavení zdravotnického zařízení Zlínského kraje. Díky dlouhodobé cílevědomé strategii má nemocnice dobrou personální základnu, zdravou ekonomiku, není zadlužena, průběžně investuje do svého dalšího rozvoje i do kvalitního personálu. Na pozitivním vnímání kvality léčebné péče v Uherskohradišťské nemocnici se významnou měrou podílí trvalé zvyšování kvality poskytovaných služeb, empatický přístup personálu, používání nejnovějších technologií a léčebných postupů, a také neustálá modernizace zázemí nemocnice.

V průběhu dvanácti měsíců uplynulého roku bylo realizováno několik projektů a investičních akcí. Jedním z hlavních projektů byl Rok výživy. K nejdůležitějším investičním akcím patří dokončení přístavby provozu oddělení klinické mikrobiologie ke stávající budově oddělení klinické biochemie, která také prošla revitalizací. Za velký posun v přístrojovém vybavení nemocnice v roce 2015 považujeme nákup zdravotnické techniky ve výši 20 milionů korun a vysoutěžení nového modelu přístroje SPECT/CT – ten bude uveden do provozu na jaře roku 2016 na oddělení nukleární medicíny. Bylo pořízeno také 230 kusů elektrických polohovatelných lůžek pro interní obory a čtyři nové sanitní vozy. Zahájili jsme přípravy k výstavbě druhé etapy centrálního objektu – interního pavilonu a přístavbu stacionáře a ambulance hematologie.

Cennou devizou je i kvalitní spolupráce s našimi stálými partnery. Konkrétními příklady jsou pravidelná setkávání s významnými podnikateli regionu a místní samosprávou, ale i podpora partnerství s externími ambulantními lékaři a komunikace s veřejností.

Závěrem bych rád poděkoval pacientům za důvěru, která je pro nás zavazující, zaměstnancům za úsilí a kvalitně odvedenou práci a rovněž těm, kteří s nemocnicí v hodnoceném období aktivně spolupracovali, a nebo ji podporovali.

MUDr. Petr Sládek

předseda představenstva