Podrobné informace o činnosti nemocnice v uplynulém roce jsou Vám k dispozici ve výroční zprávě. Poskytuje komplexní informace o oblasti léčebně preventivní péče, péče o kvalitu, mapuje publikační, přednáškovou a vzdělávací činnost. Nedílnou součástí jsou data ekonomická, personální, kapacitní a výkonnostní.

Úvodní slovo předsedy představenstva k Výroční zprávě nemocnice za rok 2016.

Vážené dámy a pánové,

Rok 2016 byl pro Uherskohradišťskou nemocnici výrazným mezníkem zejména proto, že získala akreditaci, významný certifikát kvality, který potvrzuje, že nemocnice patří mezi kvalitní a zároveň bezpečná zdravotnická zařízení v České republice. Akreditace je zároveň signálem pro stávající i budoucí zaměstnance, že je Uherskohradišťská nemocnice výborným zaměstnavatelem, a pro pacienty dobrým partnerem.

Zaměstnanecká politika v Uherskohradišťské nemocnici se stále více rozvíjí. S ohledem na zvyšující se nedostatek zdravotnického personálu napříč všemi kraji v České republice se nemocnice věnovala a věnuje aktivně náboru nových zaměstnanců a udržení těch stávajících. Prezentace UHN na středních i vysokých školách se rozhodně vyplatila, v roce 2016 nastoupilo do UHN 20 absolventů medicíny.

V průběhu dvanácti měsíců uplynulého roku bylo realizováno několik projektů a investičních akcí. Jedním z hlavních projektů byl Rok mozku. K nejdůležitějším investičním akcím Uherskohradišťské nemocnice patřilo dokončení přístavby mikrobiologie a hematologicko transfuzního oddělení, rekonstrukce vnitřních prostor transfuzní stanice a rekonstrukce prostor a následné přestěhování kožního oddělení. V roce 2016 UHN pořídila přístroje, zařízení a stavby v celkové hodnotě 56 milionů korun. Za zmínku určitě stojí nový model přístroje SPECT/CT, který byl uveden do provozu na oddělení nukleární medicíny. V roce 2016 jsme rovněž dokončili všechny přípravy k výstavbě druhé etapy centrálního objektu – interního pavilonu.

Důležitou součástí fungování Uherskohradišťské nemocnice je i kvalitní spolupráce s našimi stálými partnery. Konkrétními příklady jsou pravidelná setkávání s významnými podnikateli regionu a místní samosprávou, ale i podpora partnerství s externími ambulantními lékaři a komunikace s veřejností. S tím souvisí například další projekt v roce 2016 Řekni to svou lavičkou, díky němuž se areál Uherskohradišťské nemocnice rozrostl o 27 nových laviček, které darovaly regionální firmy a obce.

Závěrem bych chtěl poděkovat pacientům za důvěru, zaměstnancům za úsilí a kvalitně odvedenou práci a také lidem, kteří s nemocnicí v hodnoceném období aktivně spolupracovali anebo ji podporovali.

MUDr. Petr Sládek, předseda představenstva

Uherské Hradiště 28. dubna 2017