Výroční zpráva za rok 2008 obsahuje informace o hospodaření nemocnice a o činnosti nemocnice v oblastech léčebně preventivní péče, péče o kvalitu, publikační a vzdělávací činnosti. Novinkou je podrobná bibliografie publikací zaměstnanců nemocnice.

Úvodní slovo předsedy představenstva k výroční zprávě nemocnice za rok 2008

Dámy a pánové,

jsem rád, že mohu psát první řádky výroční zprávy naší společnosti za rok 2008. Mít to potěšení naladit vás na příjemné čtení v řeči čísel. Těch, která v našem případě neblikají červeně, ale jsou řádně černá. A rok od roku černější. To jsou němí svědci nejen našeho dobrého hospodaření, ale v konečném důsledku také kvality poskytované zdravotní péče a správných trendů rozvoje naší nemocnice. To nám umožňuje klidný spánek, ze kterého nás nevytrhává personální nouze, pošilhávání po nejmodernějších technologiích ani obavy o plánovanou radikální modernizaci naší nemocnice.

Uherské Hradiště 29. dubna 2009

MUDr. Antonín Karásek, předseda představenstva