Novinky a tiskové zprávy

21. 7. 2021novinka

Lékárna Uherskohradišťské nemocnice nabízí svým zákazníkům speciální letní nabídku

Až do konce září mohou zákazníci v lékárně využít slevy na výrobky, které jsou s letním obdobím neodmyslitelně spojené.
Více zde

19. 7. 2021novinka

V laboratořích Uherskohradišťské nemocnice lze vyšetření nově uhradit platební kartou

Usnadnění platby za vyšetření bez lékařského doporučení ocení stále rostoucí počet klientů Oddělení klinické biologie a Oddělení klinické mikrobiologie a sérologie.
Více zde

16. 7. 2021tisková zpráva

V první polovině roku se v uherskohradišťské porodnici narodilo 808 dětí

Porodnicko gynekologické oddělení zaznamenalo 10% nárůst porodů oproti předchozímu roku, konkrétně zde na svět přišlo o 87 miminek víc. V „souboji pohlaví“ zvítězili s lehkým náskokem chlapečci, těch se zde narodilo 418, holčiček 390.
Více zde

14. 7. 2021tisková zpráva

Rekonstrukce plicního pavilonu v plném proudu

V září 2020 byla v Uherskohradišťské nemocnici započata rekonstrukce plicního pavilonu. Po necelém roce pokračují stavební práce podle časového harmonogramu, dokončení včetně zkušebního provozu je plánováno na první polovinu roku 2022.
Více zde

9. 7. 2021novinka

Počet kolapsů z vysokých letních teplot roste

Horké letní dny se podepsaly na počtu nárůstu kolapsových stavů u pacientů přicházejících do Uherskohradišťské nemocnice. Jedná se především o osoby starší, obézní či osoby s kardiovaskulárním onemocněním.
Více zde

9. 7. 2021novinka

Toužíte mít oči bez pokleslých víček? Řešení nabízí blefaroplastika!

Oční oddělení v Uherskohradišťské nemocnici nabízí efektivní řešení estetických nedokonalostí. Díky blefaroplastice neboli plastické operaci víček získáte mladistvější vzhled, zbavíte se problému převislých horních víček či váčků pod očima, pomůže od problému bolestivých očí i pocitu únavy.
Více zde

8. 7. 2021novinka

Technická závada na straně systému eŽádanek MZČR

Z důvodu technické závady na straně systému eŽádanek MZČR se může stát, že Vám nebude možné provést stěr v předem objednaném čase. Omlouváme se za delší čekání k odběru z důvodu zpomalení systému eŽádanek. Chyba není na naší straně, děkujeme za pochopení.
Více zde

2. 7. 2021novinka

PodoCam – praktický doplněk k diagnostice a léčbě vad nohou

V tomto roce mohou nově služby tohoto přístroje využít pacienti rehabilitačního oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. PodoCam je názorný a praktický doplněk vyšetření při řešení obtíží či bolestí pohybového aparátu.
Více zde

1. 7. 2021novinka

Přijďte darovat krev i o prázdninách

Více darované krve teď potřebují nemocnice v celé republice. Postupně se vracejí k plánovaným operacím a kvůli covidu jim ubylo dárců. Provoz transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice zůstává stejný i přes letní prázdniny.
Více zde

30. 6. 2021novinka

Registrace k očkování proti COVID-19 pro děti (12–15 včetně) spuštěna od čtvrtka 1. 7. 2021

Očkovací centrum v Uherskohradišťské nemocnici patří mezi vybraná místa, kde se od půlnoci 30. června budou moci k očkování registrovat nezletilí ve věkové skupině 12–15 let. První termíny k vakcinaci budou dostupné od 7. července, aplikuje se zde očkovací látka Pfizer/BioNTech.
Více zde