Novinky a tiskové zprávy

8. 9. 2020novinka

Zdravotní laborantka Pavla Sokolíčková pracuje v nemocnici už 50 let

Úctyhodného pracovního jubilea dosáhla zdravotní laborantka paní Pavla Sokolíčková, jejíž kariéra je spjata především s nukleární medicínou. Zažila dva primáře a devět ředitelů nemocnice. Má spoustu energie a je vidět, že svou profesi dělá se skutečným zájmem, a jak říká: „Nadšení mi zůstalo. Do práce chodím pořád ráda.“
Více zde

2. 9. 2020tisková zpráva

Rekonstrukce plicního pavilonu přinese pacientům větší komfort i kvalitu péče

Práce na rekonstrukci plicního pavilonu začaly v těchto dnech v areálu Uherskohradišťské nemocnice, dokončeny by měl být v první polovině roku 2022. Zásadní přestavbu budovy za více než 260 milionů korun financuje Zlínský kraj, který je jejím vlastníkem. Přinést by měla vyšší kvalitu péče, větší komfort pro pacienty a lepší zázemí zejména pro obory plicního lékařství, neurologie, onkologie a pro některá diagnostická pracoviště.
Více zde

31. 8. 2020novinka

Cykloden přilákal stovku účastníků

Téměř stovka cyklistů se v sobotu zapojila do akce, jejíž druhý ročník připravila právě na konec prázdnin Uherskohradišťská nemocnice. Šlo o cykloden s dárci krve a jejich příznivci, kterému organizátoři z Hematologicko transfuzního oddělení dali spíše symbolický název Jedu na krev. Namísto závodění a sportovních výkonů byl na programu rodinný cyklovýlet, jehož smyslem bylo poděkovat stávajícím dárcům krve a podpořit myšlenku dárcovství u těch, kteří se k prvnímu odběru teprve odhodlávají.
Více zde

24. 8. 2020novinka

Situace v Uherskohradišťské nemocnici se stabilizuje, oddělení rehabilitace je znovu v plném provozu

Situace v Uherskohradišťské nemocnici, kde se v polovině srpna objevilo ohnisko koronaviru na oddělení rehabilitace, se pomalu zklidňuje. Přes víkend nepřibyly žádné nové případy koronaviru u pacientů ani zaměstnanců nemocnice. Od konce minulého týdne tedy platí, že počet pozitivně testovaných zůstává na číslech 14 zdravotníků a 3 pacienti.
Více zde

20. 8. 2020novinka

Zrušení Dne otevřených dveří na PGO / Zrušení XXI. Odborné konference

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace se vedení Uherskohradišťské nemocnice rozhodlo zrušit plánovaný Den otevřených dveří Porodnicko gynekologického oddělení, který se měl konat v sobotu 19. září 2020. Dále se neuskuteční také podzimní XXI. Odborná konference, plánovaná na středu 23. září 2020 v prostorách Městských kin UH. Děkujeme za pochopení.
Více zde

17. 8. 2020tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice řeší případy koronaviru na rehabilitaci, provoz ale neomezuje

Po více než měsíci se s novým ohniskem koronavirové infekce vypořádává Uherskohradišťská nemocnice, tentokrát se objevilo na oddělení rehabilitace. Pozitivní jsou v tuto chvíli tři pacienti, kteří byli přeloženi na infekční oddělení, a deset zaměstnanců, ti zůstávají v domácí karanténě.
Více zde

14. 8. 2020tisková zpráva

Uherskohradišťské nemocnice zve na cykloakci Jedu na krev

Transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice zve na akci Jedu na krev aneb cykloden s dárci krve a jejich příznivci. Uskuteční se v sobotu 29. srpna a nabídne program rodinám, rekreačním cyklistům i sportovcům. V loňském roce se prvního ročníku akce účastnilo 120 jezdců.
Více zde

10. 8. 2020novinka

Možnost vyzvednutí léků na občanský průkaz nebo pas

V nemocniční lékárně si pacineti budou moct nově vyzvednout své léky na občanský průkaz nebo pas bez nutnosti předkládat eRecept v mobilním telefonu či vytištěný na papíře. Dosud bylo nutné načítat každý 2D kód samostatně, nyní po načtení čísla občanského průkazu se lékárníkovi zobrazí všechny dosud nevydané platné eRecepty.
Více zde

7. 8. 2020novinka

V Uherskohradišťské nemocnici je povolena přítomnost otců u porodu

Maminky, které se chystají k porodu v Uherskohradišťské porodnici, mají možnost sdílet tyto důležité chvíle se svým partnerem. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru musí být ale zároveň dodrženy podmínky ochrany dalších rodiček, novorozenců a zdravotníků.
Více zde

5. 8. 2020tisková zpráva

Hned tři páry dvojčat v jednom týdnu přivedli na svět v porodnici Uherskohradišťské nemocnice

Neobvyklé chvíle prožívali v těchto dnech zdravotníci v porodnici Uherskohradišťské nemocnice, kde se během minulého týdne narodily hned tři páry dvojčátek. Kryštofa se Štěpánem přivítali jejich blízcí v Jankovicích, Emu a Matouše v Petrově u Hodonína a Elišku a Tomáše v Hroznové Lhotě.
Více zde