Novinky a tiskové zprávy

6. 8. 2019tisková zpráva

Nemocnice vybudovala nové parkoviště u porodnice

Na zbrusu nové parkoviště přebudovala Uherskohradišťská nemocnice zastaralou parkovací plochu u porodnicko gynekologického oddělení. Namísto původních pětatřiceti stání mají nyní pacienti a návštěvníci zdravotnického zařízení k dispozici pětačtyřicet parkovacích míst.
Více zde

1. 8. 2019novinka

Darujte v srpnu krev a relaxujte ve Wellness Horal

Kdo přijde darovat krev nebo krevní plazmu v termínu od 1. do 31. srpna na transfúzní stanice nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, získá v září zvýhodněný vstup za symbolickou korunu do relaxačního centra Wellness Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.
Více zde

17. 7. 2019tisková zpráva

Nemocnice nabízí pacientům novou službu- otevřela oční optiku

Pod Očním oddělením Uherskohradišťské nemocnice začala v pondělí 15. července fungovat nová služba pro veřejnost. Jde o oční optiku, která lidem nabízí možnost profesionálního měření zraku, poradenství, ale také přímého nákupu brýlí na míru.
Více zde

12. 7. 2019novinka

Děti si po roce užily tábor se zdravotnickou tématikou

V Uherskohradišťské nemocnici se opět konal příměstský tábor s příznačným názvem „Skalpel, prosím!“, zaměřený na zdravotní výchovu dětí ve věku od 7 do 10 let. V pořadí už třetí ročník pod taktovkou Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické si nenechalo ujít přes 20 žáků.
Více zde

18. 6. 2019novinka

Nejvíce porodů ze všech čtyř krajských nemocnic přibylo v Uherském Hradišti

Od začátku letošního roku do poloviny června se v Uherskohradišťské nemocnici uskutečnilo více než 650 porodů. To je oproti předchozímu roku nárůst o více než 110 %. Ve srovnání všech čtyř nemocnic Zlínského kraje se jedná o nejvýraznější skok v počtu rodiček. Ovoce podle vedení Porodnicko- gynekologického oddělení nese lidský a vstřícný přístup, ale také neustálá snaha o zkvalitňování prostředí.
Více zde

13. 6. 2019novinka

Zástupci nemocnice radili seniorům

V Amfíku Bukovina v Popovicích se uskutečnil už několikátý ročník Senior festivalu. A opět na něm nechyběli zástupci Uherskohradišťské nemocnice, konkrétně Oddělení následné a ošetřovatelské péče. Ti lidem nejen měřili tlak, ale také radili, jak se udržet fit a ve zdraví.
Více zde

9. 6. 2019novinka

Plný zábavy, soutěží i poučení, takový byl Den pro rodinu

Uherskohradišťská nemocnice přichystala pro své zaměstnance i širokou veřejnost tradiční Den pro rodinu. Ve starém areálu, plném stromů a zeleně, opět čekala na děti i jejich rodiče zábavná stanoviště, na kterých musely děti prokázat šikovnost, obratnost i malou dávku odvahy- to když třeba přebalovaly miminko, což některé nesly trochu nelibě.
Více zde

4. 6. 2019novinka

Den pro rodinu nabídne zábavu i poučení

Uherskohradišťská nemocnice zve širokou veřejnost na tradiční Den pro rodinu. Akce se uskuteční v sobotu 8. června od 14 hodin na heliportu nemocnice. Na zelené ploše bude pro děti i jejich rodiče připravena celá plejáda zábavných úkolů, po jejichž splnění čeká na každého odměna. Hlavní cenou v losování bude v letošním roce let balónem.
Více zde

30. 5. 2019tisková zpráva

Kapka naděje opět pomohla s vybavením dětského oddělení

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice slavnostně převzalo moderní postýlky i nový EKG přístroj. Všechno od Nadačního fondu Kapka naděje, s kterým nemocnice dlouhodobě spolupracuje. Do Uherského Hradiště kvůli tomu přijela prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová i jeho ředitel Jan Fischer.
Více zde

27. 5. 2019novinka

Nemocnice se připojí ke Světovému dni bez tabáku

V pátek 31. 5. 2019 se Plicní oddělení Uherskohradišťské nemocnice připojí k mezinárodní kampani „Světový den bez tabáku“. Cílem Světové zdravotnické organizace, která tuto akci pořádá už od roku 1987, je upozornit na škodlivost kouření a tabákového kouře, který prokazatelně způsobuje rakovinu plic. Cílem je proto preventivní kontrola dýchacího ústrojí, ale také pomoc s odvykáním.
Více zde