Novinky a tiskové zprávy

16. 1. 2020tisková zpráva

Výstava Tehdy/Vtedy představuje neobyčejné vzpomínky seniorů

Portréty pamětníků z moravsko-slovenského pomezí jsou od poloviny ledna až do konce letošního února k vidění v Uherskohradišťské nemocnici. Výstava fotografií Tehdy/Vtedy je součástí stejnojmenného projektu, v rámci kterého supina mladých lidí zaznamenala vzpomínky seniorů z jihomoravské obce Tvarožná Lhota a slovenských Kútů.
Více zde

14. 1. 2020novinka

Společnost Araver CZ poskytla nemocnici vůz v hodnotě půl milionu korun

Jedná se o typ auta Volkswagen Caddy Maxi na CNG neboli zemní plyn, který vyniká nízkými provozními náklady (1Kč za 1km). Užitná hodnota tohoto vozidla je tedy pro nemocnici opravdu veliká.
Více zde

8. 1. 2020tisková zpráva

Nemocnice slavnostně představila modernizovanou magnetickou rezonanci

Magnetická rezonance v Uherskohradišťské nemocnici prošla v závěru loňského roku podstatnou modernizací. Vedení zdravotnického zařízení dnes špičkovou diagnostickou technologii slavnostně představilo zástupcům Zlínského kraje a také dalším hostům.
Více zde

3. 1. 2020novinka

Na Tomáška, který se narodil jako první v Uherskohradišťské nemocnici, čekají doma dva bráškové

V porodnici Uherskohradišťské nemocnice přivítali letos prvního novorozence na Nový rok krátce po čtvrt na deset dopoledne. Tomášek Ježek se narodil mamince Lence a tatínkovi Janovi z Dolního Němčí a je jejich třetím synem, doma už na něj čekají starší bráškové šestiletý Honzík a osmiletý Adámek.
Více zde

20. 12. 2019tisková zpráva

Nemocnice modernizovala magnetickou rezonanci, nová technologie ještě zpřesní diagnostiku

Magnetická rezonance v Uherskohradišťské nemocnici prošla letos na podzim podstatnou modernizací. Díky ní bude diagnostika na tomto špičkovém přístroji ještě přesnější a lékařům modernizovaná technologie - vybavená rovněž novým softwarem - nabídne daleko lepší možnosti zobrazení vyšetřovaných oblastí.
Více zde

17. 12. 2019tisková zpráva

Benefiční koncert měl úžasnou atmosféru i štědré dárce

Tradiční benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice je pro řadu lidí neodmyslitelnou součástí adventu. Také letos si do prostor kostela sv. Františka Xaverského na hlavním náměstí v Uherském Hradišti přišlo příjemnou předvánoční atmosféru užít na dvě stě padesát návštěvníků. O hudební program se postaral Slovácký komorní orchestr v čele s Jiřím Pospíchalem.
Více zde

16. 12. 2019novinka

Špitálská drbna 2/2019

Víte o všem co se v nemocnici děje.
Více zde

13. 12. 2019novinka

V nemocnici probíhala bezpečnostní akce kvůli výhružnému telefonátu

Bezpečnostní akce pod dohledem státní policie probíhala ve čtvrtek odpoledne a večer v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Šlo o reakci na telefonát muže, který vyhrožoval, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát podobné neštěstí, jaké zažila na začátku tohoto týdne Fakultní nemocnice Ostrava, kdy ozbrojený muž střílel v jedné z ambulancí a usmrtil sedm osob.
Více zde

11. 12. 2019novinka

OZNÁMENÍ

Vážení zaměstnanci a návštěvníci Uherskohradišťské nemocnice, v návaznosti na nežádoucí a velice smutnou událost ozbrojeného útoku dne 10. 12. 2019 ve Fakultní nemocnici v Ostravě se dohodlo vedení Uherskohradištské nemocnice s Policií České republiky a Městskou policií, za účelem zvýšené ochrany všech osob vstupujících do nemocnice, na dočasné aktivnější ostraze, která se projeví zejména častější přítomností uniformovaných policistů v areálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.
Více zde

10. 12. 2019tisková zpráva

Nadace Archa Chantal pomohla originálně vyzdobit dětskou ambulanci

V malebnou krajinu se slováckou přírodou, zvířátky a léčivými bylinami se proměnily prostory dětské ambulance Uherskohradišťské nemocnice. Včera odpoledne unikátní výzdobu vytvořenou na míru pro tamní dětské oddělení slavnostně předala česko-francouzská herečka Chantal Poullain, která je zároveň zakladatelkou Nadace Archa Chantal.
Více zde