Novinky a tiskové zprávy

18. 6. 2019novinka

Nejvíce porodů ze všech čtyř krajských nemocnic přibylo v Uherském Hradišti

Od začátku letošního roku do poloviny června se v Uherskohradišťské nemocnici uskutečnilo více než 650 porodů. To je oproti předchozímu roku nárůst o více než 110 %. Ve srovnání všech čtyř nemocnic Zlínského kraje se jedná o nejvýraznější skok v počtu rodiček. Ovoce podle vedení Porodnicko- gynekologického oddělení nese lidský a vstřícný přístup, ale také neustálá snaha o zkvalitňování prostředí.
Více zde

13. 6. 2019novinka

Zástupci nemocnice radili seniorům

V Amfíku Bukovina v Popovicích se uskutečnil už několikátý ročník Senior festivalu. A opět na něm nechyběli zástupci Uherskohradišťské nemocnice, konkrétně Oddělení následné a ošetřovatelské péče. Ti lidem nejen měřili tlak, ale také radili, jak se udržet fit a ve zdraví.
Více zde

9. 6. 2019novinka

Plný zábavy, soutěží i poučení, takový byl Den pro rodinu

Uherskohradišťská nemocnice přichystala pro své zaměstnance i širokou veřejnost tradiční Den pro rodinu. Ve starém areálu, plném stromů a zeleně, opět čekala na děti i jejich rodiče zábavná stanoviště, na kterých musely děti prokázat šikovnost, obratnost i malou dávku odvahy- to když třeba přebalovaly miminko, což některé nesly trochu nelibě.
Více zde

4. 6. 2019novinka

Den pro rodinu nabídne zábavu i poučení

Uherskohradišťská nemocnice zve širokou veřejnost na tradiční Den pro rodinu. Akce se uskuteční v sobotu 8. června od 14 hodin na heliportu nemocnice. Na zelené ploše bude pro děti i jejich rodiče připravena celá plejáda zábavných úkolů, po jejichž splnění čeká na každého odměna. Hlavní cenou v losování bude v letošním roce let balónem.
Více zde

30. 5. 2019tisková zpráva

Kapka naděje opět pomohla s vybavením dětského oddělení

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice slavnostně převzalo moderní postýlky i nový EKG přístroj. Všechno od Nadačního fondu Kapka naděje, s kterým nemocnice dlouhodobě spolupracuje. Do Uherského Hradiště kvůli tomu přijela prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová i jeho ředitel Jan Fischer.
Více zde

27. 5. 2019novinka

Nemocnice se připojí ke Světovému dni bez tabáku

V pátek 31. 5. 2019 se Plicní oddělení Uherskohradišťské nemocnice připojí k mezinárodní kampani „Světový den bez tabáku“. Cílem Světové zdravotnické organizace, která tuto akci pořádá už od roku 1987, je upozornit na škodlivost kouření a tabákového kouře, který prokazatelně způsobuje rakovinu plic. Cílem je proto preventivní kontrola dýchacího ústrojí, ale také pomoc s odvykáním.
Více zde

24. 5. 2019tisková zpráva

Nový přístroj nabízí mnohem lepší možnosti diagnostiky plicních nádorů

Koncem minulého roku získalo s pomocí Evropského dotačního programu IROP Plicní oddělení Uherskohradišťské nemocnice nový přístroj. Jedná se o endobronchiální ultrasonograf- EBUS. S jehož pomocí se daří výrazně zpřesnit diagnostiku patologických procesů hrudníku a lépe určit stadia zhoubných nemocí ještě před plánovanou operací plic.
Více zde

21. 5. 2019tisková zpráva

Novostavba interního objektu získala krajské ocenění

Druhá etapa výstavby centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice, tedy objekt nové interny, je Stavbou roku Zlínského kraje za rok 2018. Odborná porota, složená ze stavebníků, inženýrů, architektů i zástupců Zlínského kraje, přidělila nemocnici hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti“. Ocenění převzali zástupci nemocnice i realizačního týmu v uherskobrodském Domě kultury.
Více zde

14. 5. 2019novinka

Dva sedmiletí dobrovolníci dělají radost seniorům

Dobrovolnictví se v Uherskohradišťské nemocnici v poslední době daří. V současnosti dochází pravidelně na jednotlivá oddělení celkem jednadvacet mužů a žen, osm z nich navíc v doprovodu svých psích miláčků. Společně tady stráví v průměru 40 hodin měsíčně, které ukrojí ze svého volného času. Řady dospělých ale v současné době rozšířili i dva bezkonkurenčně nejmladší dobrovolníci, a to žáci druhé třídy z Veselí nad Moravou, Zuzanka a Dáda.
Více zde

14. 5. 2019tisková zpráva

Nemocnice se opět připojila k Evropskému dni melanomu, zájem byl rekordní

Celkem 118 lidí v pondělí 13. května využilo příležitosti a nechalo si v rámci Evropského dne melanomu zkontrolovat svá mateřská znaménka. Kožní ambulance Uherskohradišťské nemocnice totiž v tento den nabídla veřejnosti vyšetření zdarma a bez objednání. Cílem mezinárodní kampaně je upozornit na význam prevence v boji s touto velmi agresivní formou rakoviny kůže.
Více zde