Novinky a tiskové zprávy

12. 2. 2019novinka

Oddělení ošetřovatelské péče změnilo působiště

V posledních týdnech se v Uherskohradišťské nemocnici uskutečnilo několik podstatných změn v uspořádání areálu. S otevřením druhého centrálního objektu došlo k přemístění lůžek i ambulancí interny, stejně jako k přestěhování celého dětského oddělení. Nové místo v pavilonu chirurgických oborů našla i interní jednotka intenzivní péče. O uplynulém víkendu se navíc přestěhovalo i Oddělení ošetřovatelské péče. Na místo dosluhujícího domku našlo zázemí ve 4. patře budovy F, tedy v prostorách, kde dosud sídlilo dětské lůžkové oddělení.

11. 2. 2019novinka

XXIII. Zdravotnický ples- skvělá zábava s Moondance Orchestra

Letošní ročník tradičního Zdravotnického plesu se obzvlášť vydařil. Lví podíl na tom měla především fantastická kapela Moondance Orchestra, která návštěvníkům nedovolila ani chvilku zahálet. Taneční parket tak byl neustále plný a v sále panovala atmosféra plná pohody a dobré nálady.

7. 2. 2019novinka

Fotbalisté 1. FC Slovácko přišli podpořit dobrovolné dárce krve

Spolek Korunka Luhačovice zorganizoval na Hematologicko transfuzním oddělení Uherskohradišťské nemocnice další osvětovou akci zaměřenou na získávání bezplatných dárců krve. Hlavním tahákem čtvrtečního dopoledne byli fotbalisté zdejšího prvoligového klubu, kteří přítomným dárcům věnovali lístky na domácí utkání s celkem Karviné. Během ranních a dopoledních hodin přišlo darovat krev celkem 80 lidí, mezi nimi bylo 10 prvodárců. Pět lidí se pak zapsalo i do registru dárců kostní dřeně.

6. 2. 2019novinka

Upozornění na stěhování Oddělení ošetřovatelské péče

Upozorňujeme návštěvníky na další změnu ve fungování areálu Uherskohradišťské nemocnice. V sobotu 9. února se uskuteční stěhování Oddělení ošetřovatelské péče ze stávající budovy P (ve starém areálu nemocnice) do objektu F („skleňák“, bývalé dětské oddělení).

1. 2. 2019novinka

OMEZENÍ A ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Podle informací Krajské hygienické stanice Zlínského kraje v 5. kalendářním týdnu roku 2019 došlo na území našeho kraje k vzestupu hlášených akutních respiračních infekcí o 5 %, přičemž celková nemocnost ke dni 1. 2. 2019 dosáhla 1710 nemocných na 100 000 obyvatel. Výrazný vzestup byl přitom především u chřipkových onemocnění, a to o 82 %. Z tohoto důvodu Uherskohradišťská nemocnice vyhlašuje od 1. 2. 2019 OMEZENÍ NÁVŠTĚV NA LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH. Od 4. 2. 2019 pak platí ÚPLNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV NA VŠECH LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH. Děkujeme za pochopení a respektování mimořádných opatření. Zákaz platí až do odvolání.

21. 1. 2019tisková zpráva

Sto třicet prvodárců během jediného dopoledne přivedla do nemocnice kampaň „450 ml naděje“

Během jediného dopoledne darovalo v Uherskohradišťské nemocnici krev sto třicet dobrovolníků, kteří přišli k odběru vůbec poprvé v životě. Tamní hematologicko transfuzní oddělení bylo ve čtvrtek 17. ledna už od brzkých ranních hodin bylo doslova v obležení dárců krve. Ti zareagovali na výzvu Nadačního fondu Naděje, primárním cílem kampaně bylo především nalákat prvodárce, což se více než povedlo.

21. 1. 2019tisková zpráva

Urologové Uherskohradišťské nemocnice operují výdutě močového měchýře mnohem šetrněji s pomocí laparoskopie

V loňském roce provedli lékaři Urologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice vůbec poprvé operaci divertiklu (výdutě) močového měchýře s pomocí laparoskopie. Mnohem šetrnější operační metodu, která znamená nejen kratší dobu rekonvalescence, ale přináší i mnohem menší pooperační stopy, bylo možné uvést do praxe také díky dotacím. Za pomoci peněz z Integrovaného operačního programu EU na projekt „Zvýšení kvality návazné péče v Uherskohradišťské nemocnici a.s.“ totiž nakoupila nemocnice nové laparoskopické vybavení s vysokým rozlišením.

15. 1. 2019novinka

Nepřehlédněte! Harmonogram stěhování dětského a interního oddělení a plánované zrušení návštěv

V souvislosti s plánovaným stěhováním dětského a interního oddělení, ke kterému dojde ve dnech 15. až 20. ledna 2019, bude provoz některých lůžkových částí a ambulancí omezen nebo přerušen. Prohlédněte si prosím podrobně harmonogram stěhování a respektujte instrukce, včetně rušení návštěv. Děkujeme za pochopení.

11. 1. 2019tisková zpráva

Nová budova interních oborů Uherskohradišťské nemocnice je dokončena, pacienti se do ní nastěhují v polovině ledna

Větší komfort pro pacienty, lepší zázemí pro personál, přímé napojení na diagnostický komplement, operační sály i pracoviště intenzivní péče - to vše nabídne nový interní pavilon, který byl dnes slavnostně otevřen v Uherskohradišťské nemocnici. Sedmipodlažní budova za 345 milionů korun vyrostla během devatenácti měsíců a spolu s pavilonem chirurgických oborů zprovozněným před čtyřmi lety tvoří srdce nemocnice. Do zkolaudovaného objektu se v polovině ledna nastěhují pacienti interny a dětského oddělení.

8. 1. 2019novinka

Uherskohradišťská nemocnice chce získat nové prvodárce - připojí se ke kampani „450 ml naděje“

Ve čtvrtek 17. ledna se na Hematologicko transfúzním oddělení Uherskohradišťské nemocnice uskuteční akce „450 ml naděje“. Jejím hlavním cílem je získání nových bezplatných prvodárců. Těch je, i přes velmi silnou dárcovskou základnu zdejší nemocnice, stále nedostatek.