Novinky a tiskové zprávy

9. 8. 2018novinka

Na kafé do Café s Jiřím Březinou

Jiří Březina, bývalý dlouholetý primář Porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice, se stal hostem televizní besedy TVS. S Janem Dudkem si povídali třeba o tom, že má porodnictví v rodině, o zálibě v baketbalu nebo o sběratelských vášních...Pokud Vás zajímají podrobnosti, můžete se na besedu podívat v tomto odkazu:

6. 8. 2018tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice zaznamenala v červenci rekord v počtu narozených dětí

Novorozenecké oddělení Uherskohradišťské nemocnice bylo v červenci doslova v obležení dětí a maminek. Během jednoho měsíce se tady totiž narodilo 136 dětí, z toho jedna dvojčata. To je v novodobé desetileté historii oddělení, tedy od nastěhování do nového objektu, absolutní rekord. Měsíčně tady přijde na svět v průměru kolem stovky dětí.

3. 8. 2018novinka

Na Interním oddělení Uherskohradišťské nemocnice přibylo v důsledku horkého počasí pacientů

V těchto dnech zaznamenali lékaři Interního oddělení Uherskohradišťské nemocnice asi 15% nárůst pacientů oproti normálu. Jde většinou o kolapsové stavy, způsobené vedrem a dehydratací. Nejsou to přitom jen senioři, kteří patří k ohroženým skupinám. Kolabují i lidé ve středním věku, kteří podcení třeba dlouhodobou práci na slunci.

2. 8. 2018novinka

Uherskohradišťská nemocnice nabízí svým pacientům park pro relaxaci

Už na podzim loňského roku se Uherskohradišťská nemocnice rozhodla využít hluchý prostor mezi tzv. skleňákem a novými centrálními objekty. Pomalu tak začal vznikat park, který právě dostává konkrétní obrysy. Příjemné prostředí se stínem vzrostlých stromů začíná sloužit pacientům i návštěvníkům k posezení a relaxaci.

20. 7. 2018novinka

Pro zisk medailí z mistrovství světa si chirurg Uherskohradišťské nemocnice bere dovolenou

Lékař Jan Bialek pracuje na Chirurgickém oddělení Uherskohradišťské nemocnice jeden a půl roku. Jeho velkým koníčkem je fotbal, kterému se věnuje od dětství. V roce 2015 se stal dokonce členem Českého národního fotbalového týmu lékařů. A společně s ním získává cenné kovy, letos stříbro z Mistrovství světa v Praze.

13. 7. 2018novinka

Skalpel, prosím! Děti se bavily na příměstském táboře

Od pondělí 9. až do pátku 13. července se na půdě Uherskohradišťské nemocnice konal příměstský tábor Skalpel, prosím! Jeho organizace se ujala Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti. Tématika zdravotnictví přilákala v letošním roce více než dvacet dětí.

13. 7. 2018novinka

Speciální panely odhluční provoz kuchyně

V těchto dnech rostou na střeše nemocniční jídelny speciální panely. Jejich úkolem je podstatně snížit hlučnost vzduchotechniky zdejší kuchyně. Nemocnice tak vychází vstříc žádosti zhotovitele bytových domů v těsné blízkosti svého areálu.

12. 7. 2018tisková zpráva

Dobrovolníci vracejí pacientům chuť do života i s pomocí pejsků

Dobrovolnictví v posledních letech nabírá na síle, a to i v České republice. S lidmi, ochotnými věnovat úsilí a volný čas ve prospěch jiných, spolupracuje také Uherskohradišťská nemocnice. „V současné době k nám dochází dvacet dobrovolníků, kteří si s pacienty povídají, hrají společenské hry nebo jim třeba předčítají,“ říká Tereza Mangl, koordinátorka dobrovolníků z Uherskohradišťské nemocnice. „Zvláštní skupinkou jsou mezi nimi canisterapeuti, tedy lidé, kteří zprostředkovávají pacientům léčebný kontakt se svými psy,“ doplňuje Mangl.

3. 7. 2018tisková zpráva

Ortopedické oddělení získalo nové přístroje pro přesnější a bezpečnější operace

Přesnější, bezpečnější a také šetrnější jsou nyní operace kloubů v Uherskohradišťské nemocnici, jejíž Ortopedické oddělení získalo nové vybavení v rámci projektu spolufinancovaného z prostředků Evropské unie. Pracoviště má k dispozici moderní artroskopickou věž a také nový operační stůl.