Novinky a tiskové zprávy

12. 10. 2019tisková zpráva

Proběhl seminář - jak pečovat o nemohoucího v domácím prostředí

Nejen zajímavé informace, ale především praktické ukázky péče o nemohoucího člověka v domácím prostředí byly součástí programu semináře pořádaného Uherskohradišťskou nemocnicí a nadačním fondem Zůstaneme doma. Akce se v tomto týdnu v areálu zdravotnického zařízení účastnili lidé, kteří doma pečují o svého blízkého, u něhož je pohyb v důsledku nemoci nebo pokročilého věku omezený.
Více zde

11. 10. 2019tisková zpráva

Kromě prevence nabídl Světový den zraku v nemocnici třeba i možnost zkusit se najíst a napít poslepu

Namazat si poslepu chleba nebo rohlík, oloupat mandarinku, nalít si kávu nebo osladit čaj, to vše si mohli na vlastní kůži vyzkoušet lidé v Uherskohradišťské nemocnici. Ta se včera už tradičně připojila ke Světovému dni zraku, jehož cílem je upozornit veřejnost na rizika vzniku očních vad a onemocnění.
Více zde

11. 10. 2019novinka

S řadou nemocí spojených s pokročilejším věkem ještě pořád bojovat nedokážeme...

říká primářka Oddělení následné péče Uherskohradišťské nemocnice Lenka Kroupová. Ta se při své každodenní práci velmi často setkává například s Alzheimerovou nemocí nebo třeba sarkopenií. Jedno onemocnění postihuje spíše duševní stránku, druhé pak zasahuje svalovou hmotu.
Více zde

8. 10. 2019tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice připravila na letošní den zraku návštěvu světa nevidomých

Bezplatné měření dioptrií a nitroočního tlaku, konzultace s očním lékařem, ukázky speciálních pomůcek pro nevidomé a slabozraké, to vše nabídne Uherskohradišťská nemocnice v rámci letošního Světového dne zraku.
Více zde

4. 10. 2019tisková zpráva

Nemocnice Zlínského kraje mají nový společný časopis, pod názvem MAGNET vychází v těchto dnech

Nemocnice založené Zlínským krajem mají nový společný MAGNET. Tak se totiž jmenuje magazín určený pro pacienty i zdravotnický personál. První číslo vychází právě v těchto dnech a čtenáři jej naleznou v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži.
Více zde

2. 10. 2019tisková zpráva

V nemocnici opět proběhne setkání pro ty, kteří pečují v domácím prostředí o své blízké

Jak správně polohovat nebo přemísťovat nemocného, který má problémy s pohybem či hybností, jak vybírat a používat hygienické pomůcky - tyto informace a spoustu dalších praktických rad a zkušeností získají účastníci seminářů zaměřených na péči o nemocného v domácím prostředí.
Více zde

27. 9. 2019novinka

Chirurgové na konferenci představili novinky i videa z operací

Tři stovky lékařů a sester se v tomto týdnu účastnily XIX. Odborné konference Uherskohradišťské nemocnice, která se zaměřila na téma současné chirurgie. Setkání odborníků pořádá zdravotnické zařízení dvakrát ročně, kromě vlastních zaměstnanců zve nemocnice také externí lékaře a zdravotní sestry, s nimiž spolupracuje.
Více zde

17. 9. 2019tisková zpráva

Čtyři stovky zájemců navštívily prostory porodnice

Čtyři stovky návštěvníků si v sobotu přišly prohlédnout porodnici Uherskohradišťské nemocnice v rámci Dne otevřených dveří. Oproti loňskému prvnímu ročníku akce, který byl rovněž úspěšný, se tak účast ještě zdvojnásobila. Příchozí si mohli prohlédnout ambulance, lůžkové stanice i porodní pokoje, letos se navíc mohli seznámit i se zázemím Novorozeneckého oddělení.
Více zde

3. 9. 2019tisková zpráva

Cykloden přilákal více než stovku účastníků

Sto dvacet cyklistů se v neděli zapojilo do akce, jejíž první ročník připravila právě na konec prázdnin Uherskohradišťská nemocnice. Šlo o cykloden s dárci krve a jejich příznivci, kterému organizátoři z Hematologicko transfuzního oddělení dali spíše symbolicky název Jedu na krev.
Více zde

28. 8. 2019tisková zpráva

Zdravotníci trénovali likvidaci plamenů hasicím přístrojem

Naštěstí pouze na zkoušku bojovali na začátku tohoto týdne zdravotníci v areálu Uherskohradišťské nemocnice s ohněm. Rozdíl mezi hašením pomocí práškového a sněhového hasicího přístroje si při praktickém nácviku vyzkoušeli v rámci školení preventivních požárních hlídek.
Více zde