Novinky a tiskové zprávy

7. 7. 2020novinka

Primářka rehabilitace MUDr. Jolana Dostálková odpovídala na otázky ve studiu ČT

Zablokovaná krční páteř - problém mnohých z nás. Máme se pokusit páteř rozhýbat? Jak můžeme předcházet bolesti zad? Jaká ergonomická pravidla dodržovat? A jaké cvičení je vhodné? Na tyto i další otázky odpovídala přímo v ostravském studiu České televize v pořadu Dobré ráno primářka rehabilitačního oddělení Uherskohradišťské nemocnice Jolana Dostálková.
Více zde

2. 7. 2020tisková zpráva

Nemocnice v Hradišti a ve Zlíně získaly akreditace pro praktickou výuku, svým sestrám tak ušetří dojíždění

Zdravotní sestry, které si chtějí rozšířit svou specializaci, mohou nyní praktickou část studia absolvovat přímo v Uherskohradišťské nemocnici nebo v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Obě nemocnice nově získaly od Ministerstva zdravotnictví České republiky akreditace, které je opravňují k uskutečňování praktické části výuky.
Více zde

2. 7. 2020novinka

V nemocnici se uskutečnila veřejná prezentace a diskuze k projektu

V úterý 30. června proběhla v Uherskohradišťské nemocnici veřejná prezentace projektu „Modernizace zařízení pro energetické využití nemocničního odpadu.“ Hosté byli seznámeni s parametry připravovaného zařízení, se současným stavem i s možnostmi budoucího využití.
Více zde

19. 6. 2020novinka

Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář

Během tří měsíců si ve 100 hodinách teorie a 80 hodinách praxe osvojíte všechny nezbytné znalosti a zkušenosti pro výkon povolání sanitáře. Budete se orientovat v provozu zdravotnických zařízení, poznáte základy epidemiologie, ochrany zdraví, bezpečnost práce, seznámíte se s etickými a právními aspekty zdravotnické profese, naučíte se poskytovat první pomoc a budete ovládat základy ošetřovatelské péče.
Více zde

18. 6. 2020tisková zpráva

Brankář Matouš Trmal a společnosti Colorlak a DATART podpořili nemocnici

Brankář fotbalistů 1. FC Slovácko Matouš Trmal věnoval Uherskohradišťské nemocnici šek na 50 000 korun. Tyto finance použije poskytovatel zdravotní péče na nákup ochranných pomůcek. Matouš Trmal je letošním vítězem e:LIGY Challenge. Prvenství v této soutěži je spojené s finanční odměnou, kterou se fotbalista rozhodl věnovat na dobročinné účely.
Více zde

12. 6. 2020novinka

Světový den dárců krve

V neděli 14.6.2020 si připomínáme Světový den dárců krve, při kterém si naplno uvědomujeme, jak je pro nás krev důležitá. Motto letošního roku zní "Každý dárce krve je hrdina." Tento den je velkým poděkováním všem, kteří nezištně pomáhají a darují krev pro záchranu druhých.
Více zde

12. 6. 2020tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice chce po modernizaci spalovny likvidovat odpad ještě ekologičtěji

Ještě menší ekologická zátěž a ještě přísnější kontrola emisních hodnot, to jsou z hlediska životního prostředí dvě nejdůležitější výhody, které přinese modernizace spalovny v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Zdravotnické zařízení by chtělo zahájit přípravné práce ještě letos a stavební práce by měly být dokončeny do roku 2023.
Více zde

8. 6. 2020novinka

Regulace vstupu a vjezdu do areálu

S účinností od pondělí 8. 6. 2020 platí v Uherskohradišťské nemocnici následující pravidla pro vstup do areálu. Do budov UHN nesmí vstupovat nikdo, kdo má příznaky onemocnění COVID-19, bez jiného zdravotního zdůvodnění takového zdravotního stavu.
Více zde

5. 6. 2020novinka

Špitálská drbna 1/2020

Projděte si nové číslo Špitálské drbny, ať víte o všem, co se v nemocnici děje.
Více zde

1. 6. 2020tisková zpráva

Složení představenstev v nemocnicích ZK se mění, Lucii Štěpánkovou střídá Jozef Machek

Ve vedení všech čtyř nemocnic Zlínského kraje dochází od dnešního dne ke změně. Z představenstev jednotlivých akciových společností, kterými nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži jsou, odchází Lucie Štěpánková. Jejich členkou byla od roku 2017.
Více zde