Novinky a tiskové zprávy

12. 2. 2020novinka

Olga Lounová, Zatrestband a Harafica roztančili čtyřiadvacátý Zdravotnický ples

Už téměř čtvrt století patří Zdravotnický ples k vrcholům plesové sezóny v Uherském Hradišti. Letošní 24. ročník si v sobotu nenechaly ujít bezmála čtyři stovky účastníků. V prostorách Klubu kultury je čekala opět skvělá atmosféra a pestrý program, pořadatelem oblíbené společenské akce byla tradičně Uherskohradišťská nemocnice. O hudební produkci se postarala populární česká zpěvačka Olga Lounová se svou kapelou, swingový orchestr Zatrestband a cimbálová muzika Harafica.
Více zde

3. 2. 2020tisková zpráva

Nemocnice připravuje akce zaměřené na mužské zdraví, letošek vyhlásila Rokem muže

Na mužské zdraví a také na osvětu a prevenci nejzávažnějších onemocnění u mužů se chce v letošním roce zaměřit Uherskohradišťská nemocnice. Její celoroční projekty byly v posledních dvou letech věnované dětem a ženám, logicky se tak jako hlavní téma pro letošek nabízí „Rok muže“. Plánovány jsou přednášky pro odbornou i laickou veřejnost, preventivní akce zaměřené na nejčastější zdravotní potíže mužů, do programu je zařazena i tradiční osvětová kampaň Movember.
Více zde

1. 2. 2020novinka

Darovat krev přišlo během dvou dnů 250 zájemců, čtvrtina z nich vůbec poprvé

Přes dvě stě padesát dárců ve dvou dnech přivítali zdravotníci na Hematologicko transfuzním oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Na konci ledna se zdravotnické zařízení opět zapojilo do celostátního projektu „450 ml naděje“, jehož cílem je oslovovat zejména nové dobrovolníky, kteří se k darování krve teprve odhodlávají. Během dvou dnů přišlo na transfúzní stanici v Uherském Hradišti pětasedmdesát prvodárců, dalších pětačtyřicet zájemců se při této příležitosti zapsalo do registru dárců kostní dřeně.
Více zde

31. 1. 2020tisková zpráva

Chřipek výrazně přibylo, nemocnice Zlínského kraje vyhlašují plošný zákaz návštěv

Plošný zákaz návštěv vyhlašují v těchto dnech nemocnice Zlínského kraje. Reagují tak na doporučení krajských hygieniků, kteří dnes upozornili, že aktuálně došlo k výraznému nárůstu počtu chřipkových onemocnění a zvýšil se také výskyt akutních respiračních onemocnění v celém kraji. V Uherskohradišťské nemocnici platí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních od soboty 1. února 2020. Zákaz je platný do odvolání.
Více zde

28. 1. 2020novinka

Podezření na nákazu koronavirem se u pacienta v Uherskohradišťské nemocnici nepotvrdilo

Nákaza novým koronavirem se u muže hospitalizovaného na Infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice nepotvrdila. Zdravotnické zařízení obdrželo oficiální zprávu od Národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu v Praze, kam včera odpoledne nemocnice odeslala vzorky na rozbor. Muž se cítí dobře a po vyloučení nákazy není podle lékařů důvod k jeho další hospitalizaci. Ještě dnes by tak měl být propuštěn do domácí péče.
Více zde

27. 1. 2020novinka

Muž s podezřením na koronavirus je na infekčním oddělení, provoz nemocnice běží standardně

Muž, který byl v pondělí 27. ledna 2020 hospitalizovaný na Infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice s podezřením na nákazu novým koronavirem, se dostal do péče zdravotníků poté, co se obrátil na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici. Nyní je muž stabilizovaný, je v izolaci a byly mu odebrány vzorky, které nemocnice odeslala na rozbor do specializované laboratoře v Praze. Výsledky by měly být známy v průběhu zítřka.
Více zde

20. 1. 2020novinka

Primář interního oddělení MUDr. Václav Stránský odpovídal na otázky ve studiu ČT

Je pro naše zdraví dobré začínat den kávou? Kolik tekutin by člověk měl během dne vypít? Čemu se ve stravovacích návycích a životosprávě vyvarovat, abychom v budoucnu netrpěli žaludečními vředy? Jak je to s tělesným tukem a co dělat, abychom předcházeli obezitě?
Více zde

16. 1. 2020tisková zpráva

Výstava Tehdy/Vtedy představuje neobyčejné vzpomínky seniorů

Portréty pamětníků z moravsko-slovenského pomezí jsou od poloviny ledna až do konce letošního února k vidění v Uherskohradišťské nemocnici. Výstava fotografií Tehdy/Vtedy je součástí stejnojmenného projektu, v rámci kterého supina mladých lidí zaznamenala vzpomínky seniorů z jihomoravské obce Tvarožná Lhota a slovenských Kútů.
Více zde

14. 1. 2020novinka

Společnost Araver CZ poskytla nemocnici vůz v hodnotě půl milionu korun

Jedná se o typ auta Volkswagen Caddy Maxi na CNG neboli zemní plyn, který vyniká nízkými provozními náklady (1Kč za 1km). Užitná hodnota tohoto vozidla je tedy pro nemocnici opravdu veliká.
Více zde

8. 1. 2020tisková zpráva

Nemocnice slavnostně představila modernizovanou magnetickou rezonanci

Magnetická rezonance v Uherskohradišťské nemocnici prošla v závěru loňského roku podstatnou modernizací. Vedení zdravotnického zařízení dnes špičkovou diagnostickou technologii slavnostně představilo zástupcům Zlínského kraje a také dalším hostům.
Více zde