Novinky a tiskové zprávy

24. 4. 2018tisková zpráva

Evropský den melanomu využilo k vyšetření znamének rekordních 104 lidí

Včerejší Evropský den melanomu a nabídku preventivního vyšetření bez objednání využilo na kožním oddělení v Uherskohradišťské nemocnici rekordních 104 lidí. Výsledkem je podezření na jeden melanom, čtyři basaliomy a jeden kožní nádor morbus Bowen.
Více zde

18. 4. 2018tisková zpráva

Děti budou hlídat další nové monitory dechu

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice získalo od Nadace Křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám“ deset monitorů dechu. Ty hlídají nejen zástavu dechu, ale jakékoliv nepravidelnosti v dýchání dítěte. V případě potíží okamžitě spustí alarm, díky němuž může být dítěti včas poskytnuta první pomoc.
Více zde

13. 4. 2018novinka

Další konference byla věnovaná dětskému a infekčnímu oddělení

V prostorách kongresového centra REC Group ve Starém Městě se uskutečnila další Odborná konference Uherskohradišťské nemocnice. Tentokrát byla věnována dětskému a infekčnímu oddělení.
Více zde

12. 4. 2018novinka

Zájemci se učili péči o seniory

Jak polohovat svého blízkého, který je upoután na lůžko? Jaké jsou nástrahy v oblasti výživy seniorského věku a jak se starat o blízkého s diabetem? Na tyto a mnoho dalších otázek získali odpověď účastníci semináře pro pečující osoby.
Více zde

9. 4. 2018novinka

Děti překonávaly strach z nemocnice

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice v rámci projektu Rok dítěte uspořádalo den otevřených dveří pro děti z některých místních základních škol. Jako první si oddělení prohlédli čtvrťáci ze základní školy U Pálenice v Kunovicích.
Více zde

9. 4. 2018novinka

Nová výstava v Galerii Patro

Zveme všechny návštěvníky nemocnice na novou výstavu do Galerie Patro, která sídlí v budově Centrálního objektu chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice. K vidění jsou obrazy malované horkým voskem.
Více zde

9. 4. 2018novinka

Starostové po roce opět navštívili nemocnici

Vedení Uherskohradišťské nemocnice se opět sešlo s významnými partnery z regionu. Ředitel nemocnice MUDr. Petr Sládek tentokrát přivítal starosty okolních měst a obcí.
Více zde

4. 4. 2018tisková zpráva

Den melanomu v Uherskohradišťské nemocnici

Také kožní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se připojí k Evropskému dni melanomu. 23. dubna 2018 budou moci zájemci o vyšetření mateřských znamének přijít bez objednání a zdarma.
Více zde

3. 4. 2018tisková zpráva

Rehabilitační robotika pomůže pacientům i fyzioterapeutům

Rehabilitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice zakoupilo díky evropským dotacím přístroje pro robotickou rehabilitaci v hodnotě přes 10 miliónů korun. Stalo se tak jedním z nejlépe vybavených pracovišť tohoto druhu na Moravě.
Více zde

29. 3. 2018novinka

Den s chemickým peelingem

Ve čtvrtek 22. 3. kožní oddělení zopakovalo pravidelnou akci – Den s chemickým peelingem. Ošetření pleti za akční cenu podstoupilo třicet zájemkyň.
Více zde