Novinky a tiskové zprávy

10. 2. 2021novinka

Návštěvníci nemocniční lékárny přispěli Kapce naděje

Už pět let je v lékárně Uherskohradišťské nemocnice k dispozici kasička s logem známého Nadačního fondu Kapka naděje. Do té mohou lidé libovolně přispět a jednou za rok nemocnice Kapce tyto příspěvky přepočítá a zašle na určené bankovní konto.
Více zde

2. 2. 2021tisková zpráva

Město Uherské Hradiště předalo výtěžek veřejné sbírky

Takřka 90 tisíc korun, které byly vybrány při loňské veřejné sbírce v Uherském Hradišti, určené k mírnění následků koronavirové epidemie, putovalo do Uherskohradišťské nemocnice. Ta peníze použila na zakoupení infusní techniky na covidová pracoviště.
Více zde

1. 2. 2021novinka

V nemocniční galerii Patro vystavuje Umprumka

Výstava s názvem MUŽ prezentuje veřejnosti práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Zastoupeny jsou zde vyučované obory: užitá malba, grafický design a design oděvu. Různorodé výtvarné polohy vystavených prací zahrnují jak volné umění, tak prakticky účelová a funkční řešení.
Více zde

29. 1. 2021novinka

Darovat krev přišlo během dvou dnů 33 novodárců

Uherskohradišťská nemocnice se potřetí v řadě zapojila do projektu „450 ml naděje“, který je zaměřen na získávání nových bezplatných dárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. „Generace dárců totiž postupně stárne a odchází, proto je cílem oslovovat zejména nové dobrovolníky, kteří se k darování krve teprve odhodlávají,“ říká Xenie Mráčková, koordinátorka projektu.
Více zde

27. 1. 2021tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice znovu spustila Rok muže. Movember odstartuje už příští týden

Rok 2021 bude pro Uherskohradišťskou nemocnici Rokem muže. Jde o projekt zaměřený na jejich zdraví a také na osvětu a prevenci nejzávažnějších onemocnění, se kterými se muži potýkají. Jednou z prvních akcí pro veřejnost bude únorový Movember. Základem je totiž nepodceňovat prevenci ani v době koronaviru a nechat se včas vyšetřit odborníky.
Více zde

25. 1. 2021novinka

Uherskohradišťská nemocnice má ode dneška nové představenstvo a novou dozorčí radu

Tříčlenné představenstvo Uherskohradišťské nemocnice má od pondělí 25. ledna 2021 nové složení. Jeho předsedou se stal dosavadní ředitel a místopředseda Petr Sládek, členy představenstva jsou ekonomický náměstek Jaroslav Zemánek a obchodně správní náměstek Jan Hrdý.
Více zde

22. 1. 2021novinka

Chraňte sebe i své okolí a objednejte se na antigenní test, který je plně hrazen z veřejného zdravotního pojištění

Uherskohradišťská nemocnice stále nabízí zdarma antigenní testování pro zájemce z řad veřejnosti. K testování je nutné se předem objednat prostřednictvím online systému:
Více zde

22. 1. 2021tisková zpráva

V nových sanitkách mohou pacienti sledovat filmy, poslouchat hudbu nebo se připojit k internetu

Větší komfort při přepravě sanitními vozy zajistila pro své pacienty Uherskohradišťská nemocnice. Na konci loňského roku uvedla do provozu dvě nové sanitky, které jsou moderně vybavené a nabízejí přepravovaným osobám maximální míru bezpečí a pohodlí.
Více zde

18. 1. 2021novinka

Rezervace termínu očkování proti Covid-19

Obracejí se na nás lidé starší osmdesáti let nebo jejich rodinní příslušníci a žádají nás o informace k volným termínům pro očkování vakcínou proti covidu. Rádi bychom jejich prosbám vyhověli, ale bohužel do centrálního systému rezervací nemůžeme zasahovat.
Více zde

15. 1. 2021novinka

V Uherskohradišťské nemocnici se loni narodilo 1 511 dětí, opět více než v roce předchozím

Rekordní rok má za sebou porodnice Uherskohradišťské nemocnice. Loni tam přišlo na svět 1 511 dětí, tedy o 23 více než v roce 2019. Potvrdil se tak trend posledních šesti let, během kterých počet narozených dětí v uherskohradišťské porodnici kontinuálně roste.
Více zde