Novinky a tiskové zprávy

25. 11. 2020tisková zpráva

Vedení kraje se seznámilo s managementem nemocnic

Všechny krajské nemocnice navštívil během včerejška a dneška hejtman Zlínského kraje Radim Holiš společně s náměstkyní pro zdravotnictví Olgou Sehnalovou a předsedkyní sociálního výboru Alenou Gajdůškovou. „Osobně jsme se seznámili s vedením krajských nemocnic. Hlavní bylo velké poděkování zdravotníkům za zvládání současné situace v době, která naše zdravotnictví těžce zkouší.
Více zde

20. 11. 2020tisková zpráva

Situace v nemocnicích Zlínského kraje se zlepšuje, ty větší začínají rušit některá covidová lůžka

Počty pacientů hospitalizovaných s koronavirem ve čtyřech nemocnicích založených Zlínským krajem postupně klesají, ve srovnání s kritickou situací před dvěma týdny je jich nyní téměř o 200 méně. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice tak mohou začít uvažovat o rušení některých covidových stanic a jejich návratu k necovidové péči.
Více zde

13. 11. 2020tisková zpráva

Uherskohradišťská nemocnice provedla první odběry rekonvalescentní plazmy a hledá další dárce

Uherskohradišťská nemocnice uskutečnila první odběry tzv. rekonvalescentní plazmy, která se využívá při léčbě těžkých případů onemocnění COVID-19. Vhodní dárci byli vytipováni na základě kontrolních odběrů krve, které analyzovalo biochemické oddělení.
Více zde

7. 11. 2020novinka

Náročný přesun pěti ventilovaných pacientů ze Zlínského kraje do Prahy se podařil

Medicínsky i logisticky náročnou akci, která dosud nemá v České republice obdoby, spustily v pátek během dopoledne nemocnice Zlínského kraje ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje a Fakultní nemocnicí v Motole.
Více zde

30. 10. 2020tisková zpráva

Odběrové místo pro COVID-19 je v Uherskohradišťské nemocnici nově v prostorách u nákladní brány

Odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 se v Uherskohradišťské nemocnici nachází na novém místě. Od neděle 1. listopadu je umístěné v prostorách u nákladní brány.
Více zde

29. 10. 2020novinka

Zrušení listopadové akce Movember v Uherskohradišťské nemocnici

V souvislosti s právě probíhající epidemií COVID-19 způsobenou novým koronavirem Uherskohradišťská nemocnice ruší preventivní listopadovou akci s názvem MOVEMBER. Akce se uskuteční v náhradním termínu po zklidnění situace s epidemií. Děkujeme za pochopení.
Více zde

27. 10. 2020tisková zpráva

Dar Nadačního fondu Muži proti rakovině umožnil Uherskohradišťské nemocnici pořídit flexibilní cystoskop

Uherskohradišťská nemocnice má k dispozici nový flexibilní cystoskop, moderní přístroj umožňující stanovovat diagnózu a léčbu endoskopickou cestou v močové trubici a v močovém měchýři. Jeho pořízení bylo možné díky finančnímu daru Nadačního fondu Muži proti rakovině ve výši 175 450 korun.
Více zde

26. 10. 2020tisková zpráva

Kuchyně Uherskohradišťské nemocnice prošla modernizací za padesát milionů korun

Nově zrekonstruovanou nemocniční kuchyni zprovoznila dnes Uherskohradišťská nemocnice, která se letos v létě pustila do modernizace svého stravovacího provozu, a to jak po stránce stavební, tak i technologické. Budova, v níž kuchyňský provoz i zaměstnanecká jídelna v nemocničním areálu sídlí, byla zprovozněna jako novostavba před dvěma desítkami let, k rekonstrukci tak bylo nutné přistoupit opravdu komplexně.
Více zde

21. 10. 2020novinka

Podpořte svého zdravotníka - podpořte svou nemocnici

Imunitu zdravotníků Uherskohradišťské nemocnice v první linii můžete podpořit darováním vybraných produktů zakoupených v naší lékárně nebo poukázáním finanční částky na zvláštní bankovní účet č.5544111/0300. Tyto darované produkty budou rozdělovány zdravotníkům pečujícím o Covid pozitivní pacienty. DĚKUJEME!
Více zde

21. 10. 2020novinka

Sestřičky, které pečují o covidové pacienty, děkují za podporu, pomoc i dary

Děkujeme všem dobrovolníkům a podporovatelům naší nemocnice, kteří na zdravotníky myslí a drží jim palce. Včerejší dar v podobě 118 kusů poukázek do nákupního centra Zlaté jablko ve Zlíně v celkové hodnotě 236 000 korun věnovala Veronika a Petr Zámečníkovi z Uherského Hradiště. „Napadlo to víceméně mého manžela v souvislosti s tím, co se momentálně kolem nás děje a kolik lidí je nemocných tady v našem okrese.
Více zde