Novinky a tiskové zprávy

12. 10. 2018tisková zpráva

Porodnicko gynekologické oddělení Uherskohradišťské nemocnice otevřelo dveře veřejnosti, zájem byl obrovský

Více než dvě stovky návštěvníků zamířily v pátek 12. října do prostor Porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. To otevřelo své dveře veřejnosti při příležitosti 10. výročí fungování nové budovy. Lidé si mohli prohlédnout zázemí ambulancí, porodního sálu nebo také šestinedělí. Oddělení také nabízelo některá preventivní vyšetření.
Více zde

11. 10. 2018novinka

Světový den zraku přilákal na preventivní vyšetření více než sto zájemců

Druhý říjnový čtvrtek patří po celém světě prevenci očních chorob. Ke Světovému dni zraku se už po čtvrté připojila také Uherskohradišťská nemocnice. Odborníci lidem nabídli celou škálu vyšetření a odborných konzultací. Nabídky v letošním roce využilo 110 zájemců.
Více zde

9. 10. 2018tisková zpráva

Pacientů s poruchami příjmu potravy v Uherskohradišťské nemocnici přibývá

Čím dál častěji se lékaři Dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice setkávají s pacienty, kteří trpí poruchami příjmu potravy. Jen v tomto roce tady hospitalizovali už šest dívek s diagnózou mentální anorexie.
Více zde

2. 10. 2018tisková zpráva

Odborná konference nastolila stále aktuální téma „Péče o duši (nejen) zdravotníka“

Stres, deprese, syndrom vyhoření, smysl práce v životě člověka, ale také relaxace, optimismus, rodina, přátelé a význam volného času. O tom všem byla řeč na další Odborné konferenci Uherskohradišťské nemocnice, která se uskutečnila ve středu 26. září v prostorách kina Hvězda. Na tři sta účastníků z řad odborné veřejnosti si přišlo poslechnout vystoupení socioložky doc. Soni Vávrové, klinických psychologů Uherskohradišťské nemocnice Mgr. Marty Beníčkové a Mgr. Ondřeje Vávry, nebo psychiatra MUDr. Ladislava Polácha.
Více zde

1. 10. 2018novinka

Den zraku a Den otevřených dveří- nemocnice chystá akce pro veřejnost

Hned dvě akce pro veřejnost připravuje Uherskohradišťská nemocnice koncem druhého říjnového týdne. Nabídne vyšetření zraku, ale i prostory Porodnicko gynekologického oddělení.
Více zde

27. 9. 2018novinka

Uherskohradišťská nemocnice pozvala veřejnost na Pochod k Roku dítěte

Několik desítek lidí dorazilo v sobotu 22. září na heliport Uherskohradišťské nemocnice. Právě tady totiž startoval Pochod k Roku dítěte - akce na podporu dětského oddělení. Organizátoři přichystali trať, vedoucí kolem celého Kunovského lesa. Pro děti ale byla připravena také orientační hra, kterou vymysleli a zorganizovali studenti Uherskohradišťského gymnázia. Výtěžek z dobrovolného startovného nemocnice využije na nákup vybavení dětského oddělení.
Více zde

24. 9. 2018novinka

Nemocniční Galerie Patro nabízí fantazijní svět Vlastimila Mahdala

Surrealistický podtext, osobitá barevnost a bohatá imaginace. Tak by se možná dala ve stručnosti shrnout malba Vlastimila Mahdala, absolventa zdejší Střední umělecko průmyslové školy. Právě jeho obrazy od druhé poloviny září zdobí zdi Galerie Patro v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice. Výstava tady bude k vidění až do konce letošního roku.
Více zde

21. 9. 2018novinka

Také výmysly na internetu mohou ovlivňovat počty preventivních prohlídek rakoviny prsu

V České republice podle statistik onemocní rakovinou prsu každá desátá žena. Počty žen, které v Uherskohradišťské nemocnici prošly preventivním vyšetřením, ale v letošním roce značně poklesly. Ve srovnání s daty roku 2017, tedy konkrétně od ledna do září, se počet mamografií snížil o 300 (v roce 2017 prošlo vyšetřením na mamografu od ledna do září 5500 žen, ve stejném období roku 2018 šlo o 5200 žen). Podle primářky Mamodiagnostického oddělení Uherskohradišťské nemocnice Libuše Nabité hrají velkou roli i tzv. „fake news“, které se šíří internetem.
Více zde

13. 9. 2018novinka

Potrubní pošta zrychlí přepravu vzorků do laboratoří a zkrátí čekání pacientů na výsledky

Rychlostí až pět metrů za vteřinu budou po areálu Uherskohradišťské nemocnice cestovat vzorky biologického materiálu, které míří k vyšetření do laboratoří. Přepravovány budou potrubní poštou. Moderní transportní systém je už vybudovaný a do běžného provozu by měl být uvedený na konci letošního roku. Potrubí o celkové délce 1 300 metrů propojí čtyři budovy, vzorky budou do laboratoří dopravovány průběžně, což urychlí jejich zpracování a tedy i diagnostiku pacientů. Nemocnice do vybudování systému potrubní pošty investovala 10,2 milionu korun.
Více zde

5. 9. 2018novinka

Špitálská drbna 3/2018

Víte o všem, co se v nemocnici děje.
Více zde