Budova D, 5. patro.

Návštěvní hodiny

Denně od 14:15 do 19:00 hod. Po domluvě je možnost návštěvy na oddělení i mimo uvedené návštěvní hodiny.

Příjem pacientů

Doprovod: upřednostňujeme kojící matky, dále doprovod dětí mladších 6 let. Po domluvě je možné přijetí doprovodu i k dítěti staršímu 6 let.

Přinést s sebou

Občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny, doporučení od svého ošetřujícího lékaře, osobní zdravotnické pomůcky a trvale užívané léky, kompenzační pomůcky (brýle, kontaktní čočky), věci osobní hygieny (pleny, ručník, vložky), domácí oblečení, pyžamo, přezůvky, oblíbenou hračku, notebook (možnost připojení na WiFi), mobilní telefon.

Podrobná charakteristika

Oddělení má 20 lůžek pro pacienty a 10 lůžek pro jejich doprovod. Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové, 1 lůžkové pro matku a dítě, 3 pokoje jsou čtyřlůžkové (2 pacienti a 2 maminky). Lůžka jsou elektricky polohovatelná, na pokojích se nachází noční stolek, stůl a židle, skříň, umyvadlo a televizor. Sociální zařízení je přiřazeno k pokojům.  Před pokojem matek s nejmenšími dětmi je připraveno zázemí s kuchyňkou, lednicí, vaničkou a přebalovacím pultem. Stravování pacientů a jejich doprovodu je zajišťováno centrálně formou tabletového systému. Zdravotní péči doplňuje herní terapie, mateřská a základní škola.