18. 12. 2023

V sobotu 16. prosince se v kostele sv. Františka Xaverského na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti uskutečnil adventní benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice. Hojný počet návštěvníků potěšilo dechberoucí vystoupení cimbálové muziky Cifra a pěveckého sboru VIVA LA MUSICA, akce navíc podpořila letošní projekt nemocnice Rok plic.

Cimbálová muzika Cifra v čele s primášem Petrem Číhalem připravila pro posluchače program v podobě nádherných adventních skladeb, o krásný umělecký zážitek se postaral také pěvecký sbor místního gymnázia pod taktovkou Jakuba Tomaly. „Atmosféra byla díky vlídným posluchačům úžasná, pozitivní energii, kterou jsme z publika cítili, jsme pak s radostí předali zpět,“ popsal své pocity primáš Petr Číhal.

„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří nás dnes přišli na koncert podpořit, vystupujícím za úžasný zážitek a zaměstnancům nemocnice za skvělou práci, kterou odvádějí. Velký dík patří také podporovatelům nemocnice a sponzorům této krásné akce. Přeji všem nádherné prožití vánočních svátků a do nového roku především zdraví, štěstí a osobní pohodu,“ popřál účastníkům benefice předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Po skončení koncertu čekalo před kostelem na návštěvníky malé občerstvení v podobě vynikajícího vánočního cukroví a vítaných teplých nápojů. Příchozí se tak mohli společně s účinkujícími podělit o dojmy z koncertu a na malou chvíli se zastavit a rozjímat v jinak uspěchaném předvánočním čase.

Spolu s finanční podporou od sponzorů akce a dobrovolného vstupného od štědrých dárců poputuje na celoroční projekt nemocnice Rok plic více než 160 tisíc korun.