18. 12. 2018

Uherskohradišťská nemocnice pozvala v sobotu 15. prosince veřejnost na tradiční Adventní benefiční koncert. V prostorách barokního chrámu na Masarykově náměstí se početnému publiku představila cimbálová muzika Cifra společně s gymnaziálním sborem Viva la musica. Průvodního slova se ujal Pavel Majkus.

Hned ve dvou rolích se během podvečera představil Jakub Tomala, který nejen že hraje s Cifrou, ale je také uměleckým vedoucím a dirigentem gymnaziálního sboru. Byl tak hlavním protagonistou benefiční akce. Společně s primášem Petrem Číhalem pro posluchače přichystali program, který pomohl navodit atmosféru Vánoc, pohody a rozjímaní. V průběhu odpoledne zněla také slova evangelia v podání herce zdejšího divadla Pavla Majkuse.

Po koncertě na návštěvníky před kostelem čekal tradiční voňavý svařák i nealkoholický punč, který připravila nemocniční kuchyně. Ten po více než hodinovém programu rozhodně přišel promrzlým návštěvníkům vhod.

Celkově se Uherskohradišťské nemocnici podařilo letošní benefiční akcí získat 120 000 Kč. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli. Byl to opět krásný zážitek, který umocňují nádherné prostory zdejšího chrámu. Děkuji i návštěvníkům a našim firemním partnerům, kteří na nás nezapomínají a přispívají na naše projekty. Získané prostředky tentokrát použijeme na vybavení dětského oddělení, které už v polovině ledna příštího roku přestěhujeme do nových prostor právě dokončeného centrálního objektu,“ řekl Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.