28. 11. 2023

V souvislosti s očekávanou protestní akcí lékařů, která je spojována s požadavkem na systémové změny v českém zdravotnictví, dojde v Uherskohradišťské nemocnici k 1. prosinci ke změnám v provozu.

I přes enormní personální výpadek v počtu sloužících lékařů se budeme v průběhu celého měsíce prosince snažit zajistit neodkladnou akutní péči v plném rozsahu.

Od 1. prosince dochází v Uherskohradišťské nemocnici k těmto změnám:

Provoz lékařské pohotovostní služby pro dospělé (LPS), která v podstatě supluje péči praktických lékařů po ordinační době, není prozatím ve všední dny v době jejího fungování v čase 17-20 hod. zajištěn. Drtivou většinu těchto služeb zajišťují lékaři UHN, praktickými lékaři je zabezpečena v našem okresu jen marginálně, na rozdíl od sousedních okresů. LPS bude fungovat prozatím první tři prosincové víkendy (2., 3., 9., 10., 16. a 17. 12.). O možnostech personálního zajištění nemocnice jedná jak s praktickými lékaři, tak se Zlínským krajem, jelikož naše lékaře musíme primárně využít k zajištění chodu nemocnice a zabezpečení akutní péče.

Prosíme pacienty o respektování tohoto omezení a řešení případných zdravotních obtíží se svým praktickým lékařem.

Omezení provozu se dotkne také několika odborných ambulancí. Nově příchozím pacientům proto doporučujeme ověřit si provoz telefonicky. Od 1. prosince lze ordinační hodiny jednotlivých ambulanci vyhledat na webových stránkách nemocnice.

Akutní a onkologická operativa bude zachována v plném rozsahu. Již naplánované výkony budou provedeny. Všechny ostatní akutní obory včetně porodnice nadále fungují bez omezení.

O dalších případných provozních změnách budou pacienti informování s předstihem, a to prostřednictvím tiskových zpráv na webových stránkách nemocnice a oznámení na sociálních sítích.