25. 12. 2015

Na Štědrý den večer, v průběhu noci ani dnes ráno neřešily ambulance v Uherskohradišťské nemocnici nic výjimečného. Spíše klasické zdravotní problémy nebo úrazy.

Lékaři interní ambulance ošetřili několik případů bronchitidy a kolapsové stavy, traumatologové potom v průběhu noci několik pacientů s bolestmi břicha – ty většinou souvisely s množstvím jídla během svátků.  Traumatologové řešili i dva případy kostí v krku, pacienty však museli odeslat do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde byla otevřená ORL pohotovost a lidé tak mohli být ošetřeni na specializovaném pracovišti.

25. prosince již byla otevřena ORL ambulance i v UHN, lékaři ošetřili jednoho pacienta s podezřením na kost v krku, které se však neprokázalo. V traumatologických ambulancích řešili v první svátek vánoční lékaři nejvíce úrazy ze sportů nebo ze samotné chůze jako jsou podvrtnuté kotníky a podobné záležitosti.

Malou kuriozitou může být 23. prosince ošetření muže, který upravoval sekyrkou vánoční stromek a přijel do traumatologické ambulance v UHN s řezným poraněním.