18. 12. 2017

V sobotu 16. prosince se v kostele svatého Františka Xaverského na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti uskutečnil adventní benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice. Jan Přeučil, cimbálová muzika Cifra a pěvecký sbor VIVA LA MUSICA přilákali stovky návštěvníků, kteří podpořili dobrou věc a přispěli na letošní projekt nemocnice Rok srdce.

Na koncertě zazněly adventní písně v podání cimbálové muziky Cifra v čele s primášem Petrem Číhalem. Širokou škálu skladeb zazpíval také pěvecký sbor VIVA LA MUSICA z Gymnázia v Uherském Hradišti, který vede Jakub Tomala. Při této slavnostní příležitosti předala Ing. Ivana Vaculíková, zástupkyně nadačního fondu VIAIVA ve spolupráci s firmou Kovovýroba Hoffmann, symbolický šek na padesát tisíc korun MUDr. Petru Sládkovi, řediteli Uherskohradišťské nemocnice. Předvánoční atmosféru a adventní písně si přišly užít stovky návštěvníků. Dobrovolné vstupné přineslo 28 tisíc, výtěžek koncertu se tak s finanční podporou sponzorů vyšplhal na 100 tisíc korun.

Koncertem provázel mistr slova Jan Přeučil. Recitoval známou Legendu o hvězdě a také Romanci štědrovečerní Jana Nerudy, která byla krásnou tečkou za celým programem. Koncert byl závěrečnou akcí letošního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok srdce.