9. 5. 2019

Uherskohradišťská nemocnice upozorňuje návštěvníky na omezení provozu v okolí Porodnicko gynekologického oddělení. V současné době tady pracujeme na plnohodnotném parkovišti, které opět zpříjemní prostředí areálu. Se stavebním ruchem se ale můžete setkat také v přízemí prvního centrálního objektu. Tady pro veřejnost plánujeme už v létě otevřít optiku.

S prvními květnovými dny začala Uherskohradišťská nemocnice s výstavbou plnohodnotného parkoviště u budovy A (Porodnicko gynekologické oddělení). Cílem je stávající provizorní povrch nahradit standardními zpevněnými parkovacími plochami, které významně zvýší komfort návštěvníků. Chybět nebude ani nová přístupová cesta a doplňková výsadba zeleně.
Z tohoto důvodu je v současné chvíli příjezd k budově A uzavřen, a to až do 31. července, kdy by měla být stavba dokončena. Jako náhradní parkovací plochy mohou návštěvníci využít například volné prostranství před centrálním objektem, které vzniklo demolicí bývalé ortopedie. Uzavírka komunikace je řádně označena. Provoz oddělení ani porodnice není nijak omezen, k budově je možné přijet z druhé strany, tedy kolem plicního oddělení.

Stavební ruch panuje také v prvním centrálním objektu, ve vstupní hale. Dnes už opuštěné prostory původního bufetu se totiž nemocnice rozhodla využít ke zcela novým účelům- pro veřejnost tady zřejmě od poloviny července začne fungovat optika. Její provoz plynule naváže na chod zdejšího očního oddělení, jehož ambulance sídlí jen několik málo kroků od plánované novinky. Lidé si tady budou moci nechat odborně změřit zrak i potřebné dioptrie a přímo na místě si také pořídit nové brýle. Proměna prostor si ale vyžádá několik stavebních zásahů, které budou znamenat zvýšenou hlučnost i prašnost v přízemí centrálního objektu. Za případné nepohodlí se nemocnice návštěvníkům, ale také svým zaměstnancům, omlouvá. Věříme ale, že další rozšíření služeb veřejnost ocení.