25. 9. 2014

V rámci projektu Rok seniora začala Uherskohradišťská nemocnice na oddělení následné péče s canisterapií. Speciálně vycvičení psi spolu s canisterapeutem Milanem Doktorem tak hospitalizovaným seniorům zpestřují jejich pobyt na lůžku.

Canisterapie se seniory funguje v UHN vůbec poprvé, zatím se uskutečnila dvě „sezení“. Ve skutečnosti ale nejde o sezení v pravém slova smyslu, spíše o rozpohybování pacienta, o jeho zabavení, o pocit blízkosti domova, kde třeba také má nebo míval psího kamaráda. Milan Doktor se canisterapii věnuje už patnáct let. „Canisterapie se seniory je specifická. Často jde hlavně o komunikaci, kdy se nám začnou lidé díky pejskovi svěřovat a každý týden se těší, až si budou moci zvíře pohladit nebo mu dát vybraný pamlsek,“ říká Milan Doktor a dodává, že v nemocnici pes, v tomto případě retrívr, s pacienty někdy také chodí po chodbě a snaží se je v rámci rekonvalescence a pod dohledem zdravotnického personálu rozpohybovat.
Pacienti následné péče canisterapii vítají a nového čtyřnohého kamaráda netrpělivě vyhlížejí každou středu, kdy do nemocnice pravidelně dojíždí.