17. 1. 2022

Jejich energie zachraňuje lidské životy, proto se společnost ČEZ postarala o to, aby jim nedošly síly. Zdravotníkům z covidových oddělení krajských nemocnic ve Zlínském kraji doručili energetici Pralinky s příběhem plné ručně vyrobené čokolády a dalších dobrot z produkce valašskomeziříčské chráněné dílny 1. Valašská Diakonická. Dohromady takto ČEZ poděkoval více než 20 000 lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu v 60 nemocnicích po celé České republice.

„Mám k těmto lidem, kteří každý den věnují veškerou energii k záchraně životů covidových pacientů, obrovskou úctu a obdiv. V době, kdy čelí již déle než rok opakovaným vlnám epidemie a bohužel od některých i naprosto nepochopitelným slovním útokům, jim tímto chceme za ČEZ vyjádřit naši podporu a poděkování,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, který dárky osobně doručil od Fakultní nemocnice v Motole v Praze.

„V Uherskohradišťské nemocnici bylo od vypuknutí koronavirové epidemie hospitalizováno téměř 2 500 pacientů. Naše nemocnice se tak stala jednou z nejzatíženějších v celé České republice. Chtěl bych srdečně poděkovat Skupině ČEZ, že nám tolik potřebnou sílu a energii pro naše zdravotníky dodala prostřednictvím balíčků, které vlastnoručně vyrobili pracovníci chráněné dílny 1. Valašská Diakonická, a propojila tím krásnou myšlenku a šíření poselství pomoci,“ dodal MUDr. Petr Sládek, předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice.