12. 6. 2018

Cyklotým Uherskohradišťské nemocnice získal v regionálním kole soutěže Do práce na kole první místo. O úspěch se už po několikáté zasloužily tři ženy - Lenka Klečková, Olga Běhávková a Pavlína Hřibová. Hlavní cenu, kterou je retro kolo vyzdobené folklórními motivy, dají vítězné cyklistky k dispozici všem zájemcům pro snadnější a zdravější pohyb po areálu nemocnice.

Soutěž Do práce na kole organizuje spolek Auto*Mat, jehož cílem je prosazovat lepší životní prostředí pro kvalitní život ve městě.  Akce se v letošním roce uskutečnila už poosmé, a to v průběhu měsíce května, kdy přihlášené týmy monitorují pravidelnost i ujeté kilometry. A právě v kategorii Týmová pravidelnost zabodovalo na Uherskohradišťsku družstvo složené ze zaměstnankyň nemocnice.  Na čelních příčkách se navíc dámy ocitly už poněkolikáté.

Například Olga Běhávková, vedoucí laborantka, a Lenka Klečková, vedoucí provozu, pracují v nemocnici už dlouhých 30 let a po celou dobu, v létě i v zimě, využívají pro cestu do práce právě kola. Za rok ujedou tři až čtyři tisíce kilometrů. Za soutěžní měsíc květen mají obě na kontě přes 330 kilometrů. „My už se této soutěže účastníme počtvrté. První rok se mi podařilo zagitovat skoro celou nemocnici, jezdilo sedm mančaftů. Postupem času ale týmy ubývaly, až jsme letos zbyly jenom my,“ řekla ke své účasti Lenka Klečková. „Je škoda, že se letos týmů v nemocnici nenašlo víc, cyklozákladna tady totiž rozhodně je,“ dodala Olga Běhávková.

Obě dámy se v sobotu 9. června zúčastnily slavnostního vyhodnocení soutěže, kterou na Uherskohradišťsku v letošním roce organizoval zdejší spolek O-kolo. „Zaměření akce se zcela shoduje s cíli našeho spolku, tedy s podporou udržitelné dopravy ve městě. A jelikož nejde jen o zdravé životní prostředí, ale také o zdraví jako takové, je skvělé, že je na čelních příčkách právě tým Uherskohradišťské nemocnice,“ zhodnotila za organizátory spolku O-kolo Klára Papugová. Spolek se mimo jiné věnuje opravám starých kol, která vyzdobená folklorními motivy vrací do ulic města, aby sloužila všem zájemcům. A jedno takové kolo si za své prvenství tým UHN odvezl. Dámy se shodly na tom, že pestrobarevné retro kolo věnují ve prospěch nemocnice a dají ho k dispozici všem zaměstnancům, kteří se na něm budou chtít pohybovat po rozsáhlém areálu. Parkovat bude pravděpodobně u centrálního objektu. „Je krásné, snad se nám neztratí,“ shodly se obě s úsměvem.

Aktivitu i úspěch cyklotýmu ocenilo také vedení nemocnice, které pro soutěžící přichystalo i malé poděkování v podobě sladkých dortíků. „To nás moc překvapilo, nic podobného jsme nečekaly.  A byla to opravdu výborná odměna,“ doplnily s úsměvem členky vítězné skupinky. O první místo v týmové pravidelnosti se letos nemocniční tým podělil s týmem CykloRay ze Starého Města.

Zpracovala:
Mgr. Barbora Žáková
odborný administrativní pracovník PR a marketingu
Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant