1. 8. 2019

Kdo přijde darovat krev nebo krevní plazmu v termínu od 1. do 31. srpna na transfúzní stanice nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, získá v září zvýhodněný vstup za symbolickou korunu do relaxačního centra Wellness Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

V Resortu Valachy budou mít dárci krve k dispozici trojici termálních bazénů se slanou vyhřívanou vodou, fitness centrum a saunový svět s nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. „Víme, že dárců krve stále není dost, rádi touto formou pomůžeme podpořit dobrou věc a odměnit dobrovolníky. Akci pořádáme společně s nemocnicemi již počtvrté,“ uvedl Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy, který projekt realizuje ve spolupráci s nemocnicemi Zlínského kraje.

Léto je obdobím, kdy je spotřeba krve vždy vysoká. Nemocnice založené Zlínským krajem proto spolupráci s Resortem Valachy vítají. „Podporu dárcovství krve v organizačně nelehkém období letních dovolených přivítáme i u nás, děkujeme za ni a děkujeme též všem dárcům za jejich ochotu a vstřícnost,“ vzkazuje MUDr. René Kamrla, zástupce primáře Hematologicko transfuzního oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. Zájemci o darování krve se veškeré potřebné informace mohou dozvědět na webovém odkazu https://www.nemuh.cz/doc/darci-krve.

Vstupenku do Wellness Horal, za niž dárci zaplatí symbolickou 1 korunu místo obvyklých 680 Kč, lze využít k pobytu v délce 4,5 hodiny ve všech prostorách relaxačního centra ve všedních dnech od 1. do 30. září 2019. K získání výhody stačí prokázat se při příchodu kartičkou dárce vybrané transfúzní stanice s termínem odběru od 1. do 31. srpna 2019.