6. 6. 2016

Také Uherskohradišťská nemocnice se zapojí do celosvětové akce Den bez tabáku. Ve čtvrtek 9. června od 15 do 18 hodin si mohou zájemci nechat v plicní ambulanci (budova B) vyšetřit zdarma a bez objednání plíce.

Kuřákům, kteří si nechají 9. června odpoledne vyšetřit plíce, lékaři plicního oddělení při té příležitosti také doporučí, jak se zbavit závislosti na nikotinu. Následky kouření totiž tvoří většinu léčebných diagnóz jako jsou například bronchitida, kardiovaskulární nemoci nebo onkologické nálezy.

V Uherskohradišťské nemocnici funguje již od roku 2010 v rámci plicní ambulance poradna pro odvykání kouření. Ta poskytuje aktuální zhodnocení zdravotního stavu, poradenství a možnost odvykání kouření moderními léčebnými postupy. Boj s kuřáctvím je podstatnou náplní práce pneumologického týmu plicního oddělení v Uherskohradišťské nemocnici.