30. 3. 2015

V rámci Světového dne ledvin připravilo oddělení nefrologie a dialýzy Uherskohradišťské nemocnice pro zájemce možnost bezplatného vyšetření ledvin, a to nejen přímo v nemocnici v Uherském Hradišti, ale také v nefrologické ambulanci UHN v Uherském Brodě.

Možnosti nechat si vyšetřit ledviny využilo přímo v Uherském Hradišti 125 zájemců, v Uherském Brodě navštívilo nefrologickou ambulanci 140 lidí. Všem bylo provedeno základní vyšetření – změřen krevní tlak, odebrána moč a krev. "Ohledně dalších vyšetření nás budou zájemci kontaktovat osobně či telefonicky," řekl primář oddělení nefrologie a dialýzy UHN MUDr. Lubomír Strnadel a dodal, že výraznější patologické nálezy, kterých bylo celkem deset, řešili lékaři okamžitě.