12. 5. 2014

Kožní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se zapojilo do Evropského dne melanomu. Lidé tak mohli přijít na vyšetření svých mateřských znamének bez objednání a zdarma.

Čekárna kožního oddělení byla po celý den zaplněná desítkami zájemců o prohlédnutí kůže a mateřských znamének. Celkem této možnosti využily na dvě stovky lidí. „Někteří lidé by jindy kožní oddělení ani nenavštívili. Takhle ale přece jen přišli. U patnácti z nich jsme díky této akci mohli odhalit a včas zachytit problém, většinou šlo o zvýšené riziko možnosti vzniku maligního melanomu. Doporučili jsme jim riziková mateřská znaménka odstranit," konstatovala primářka kožního oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Radka Zimolová.  Většina zájemců o vyšetření však měla kůži v naprostém pořádku.