28. 7. 2022

V sobotu 23. července proběhl na Porodnicko gynekologickém oddělení Uherskohradišťské nemocnice Den otevřených dveří. Možnost prohlédnout si prostory oddělení si nenechaly ujít přibližně tři stovky návštěvníků včetně hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše.

„Chtěl bych moc poděkovat paní primářce Pánkové a celému týmu oddělení za pořádání této osvětové akce. Díky prohlídce prostor jsem se mohl blíže seznámit se stavem oddělení a v případě potřeby se budu snažit zajistit finanční pomoc pro další zkvalitnění již nyní vysokého standardu služeb,“ komentoval svou návštěvu v Uherskohradišťské nemocnici hejtman Holiš.

Den otevřených dveří nabídl účastníkům prohlídku ambulancí, předporodních kurzů, lůžkových stanic, porodních pokojů i zázemí šestinedělí a novorozeneckého oddělení. Nastávající rodiče se tak mohli dopředu seznámit s prostředím a personálem na jednotlivých stanicích.

„Jsem moc ráda, že i v tento letní den k nám po dvouleté pauze dorazil opravdu velký počet návštěvníků, a to nejen budoucí maminky a tatínkové, ale i příznivci našeho oddělení. O komentované prohlídky prostor byl i letos zájem, za naše oddělení jsme pak měli možnost prezentovat služby, které pacientkám nabízíme, a zodpovědět spoustu dotazů," přiblížila program sobotního dne primářka porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Soňa Pánková, Ph.D.

Porodnice v Uherskohradišťské nemocnici je vyhledávaným místem nejen mezi pacientkami z regionu, rodit sem jezdí maminky z Hodonínska, Kyjovska i ze sousedního Slovenska.

„Zájem o naši porodnici, pozitivní ohlasy a reference nás samozřejmě moc těší a neustále se snažíme zlepšovat naše služby a v rámci možností vyjít vstříc požadavkům nastávajících rodičů. U porodu je tak možné využít několik alternativních způsobů včetně porodu do vany či možnosti volby polohy. Maminkám nabízíme aromaterapii, masáže i vaginální napářku. Nově se snažíme provádět bonding, tedy bezprostřední kontakt maminky s miminkem v prvních hodinách po porodu, i při císařském řezu,“ dodala primářka Pánková.