1. 6. 2018

Vyzkoušet si přebalování miminka, stát se expertem na mytí rukou, nechat si změřit krevní tlak nebo se jen bavit při sledování hereckých a tanečních vystoupení, to všechno mohou zažít na vlastní kůži účastníci Dne pro rodinu, který už tradičně připravila Uherskohradišťská nemocnice a.s. Letošní ročník proběhne v sobotu 9. června 2018 od 14.00 do 18.00 hodin v prostorách heliportu v areálu nemocnice. Pro děti i dospělé je po celou dobu zajištěný bohatý program, občerstvení a také ceny, které mohou děti vyhrát v soutěžích i v tombole.

K vidění budou akční ukázky práce policie, hasičů a záchranářů, připraveny jsou ukázky první pomoci, jízdy na koních, klauni, skluzavka a skákací hrad nebo výstava automobilů, chybět nebudou ani balonky naplněné heliem. V rámci kulturního programu je od 14.00 hodin připraveno pohádkové vystoupení Divadelního spolku Kašpar, který působí v pražském Divadle v Celetné, taneční program zajistí taneční skupiny z centra Akropolis. V soutěžních disciplínách si děti na celkem devíti stanovištích budou moci vyzkoušet například prolézání tunelem, házení balonků a kruhů, běh s pneumatikou, dojení zvířátka nebo ochutnávání a poznávání moštů. Představí se rovněž některá oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnován v rámci celoročního nemocničního projektu Rok dítěte na podporu vybavení dětského oddělení, které se koncem roku 2018 přestěhuje do nových prostor.

Zpracoval a další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje