4. 6. 2019

Uherskohradišťská nemocnice zve širokou veřejnost na tradiční Den pro rodinu. Akce se uskuteční v sobotu 8. června od 14 hodin na heliportu nemocnice. Na zelené ploše bude pro děti i jejich rodiče připravena celá plejáda zábavných úkolů, po jejichž splnění čeká na každého odměna. Hlavní cenou v losování bude v letošním roce let balónem.

K dispozici bude po loňské zkušenosti opět přebalování miminka nebo slaměná koza, kterou mohou děti zkusit podojit. Na některých stanovištích vyzkouší svou obratnost nebo přesnou mušku. K dispozici budou hned dva skákací hrady, jízda na koni nebo segway. Chybět nebudou ani stanoviště policie, záchranné služby nebo třeba hasičského záchranného sboru, kde se mohou lidé seznámit s reálnou technikou a nahlédnout trochu „pod pokličku“ práce IZS.

Nemocnice připravuje několik stanovišť, kde si lidé například mohou nechat zkontrolovat svá mateřská znaménka, zkusit odebrat krev nebo také prozkoumat vzorky pod mikroskopem. Přímo na místě bude také informační stánek s možností zápisu do registru dárců kostní dřeně. Zúčastní se i Český červený kříž, který poskytne příležitost vyzkoušet si správnou techniku resuscitace.

V 16:00 Divadlo Scéna předvede pohádku Rákosníček a jeho rybník. Bohatým programem bude provázet herec Slováckého divadla David Vaculík, přičemž chybět nebude ani skvělé občerstvení s grilovanými dobrotami, které opět zajistí pracovníci nemocniční kuchyně.

Hlavní výhrou v losování bude let balónem pro dvě osoby. Balonový koš bude během akce přístupný široké veřejnosti, která se tady bude moct vyfotit, a v případě příznivého počasí bude přímo z heliportu v podvečerních hodinách horkovzdušný balón také startovat.

Vstupné na akci je dobrovolné, přičemž případný výtěžek Uherskohradišťská nemocnice plánuje využít na projekty spojené s Rokem ženy, tedy především na modernizaci technického a přístrojového vybavení porodnicko gynekologického oddělení.

V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.