23. 6. 2014

Den pro rodinu, který uspořádala Uherskohradišťská nemocnice v sobotu 21. června ve svém areálu, navštívily během odpoledne desítky dětí i jejich rodičů. Benefiční akce v rámci celoročního projektu nemocnice Rok seniora nakonec přinesla z dobrovolného vstupného necelých 12 tisíc korun.

Na Dni pro rodinu si děti mohly zasoutěžit v různých disciplínách a získat poté zajímavé ceny. Hned začátkem akce se jim jako kouzelník předvedl herec Tomáš Šulaj, který – přestože ho večer čekala hlavní role v premiéře představení Slováckého divadla Cena facky – neváhal pomoci svým kouzelnickým vystoupením. Děti se těšily také na hasiče, policii a záchranáře. Těm sice příjezd na Den pro rodinu zkomplikovala nehoda v Buchlovských horách a požár ve Starém Městě, nakonec ale všichni dorazili stejně jako například Dětská vědecká kavárna Základní a mateřské školy Čtyřlístek z Uherského Hradiště. Velký zájem byl také o skákací hrad a o vláček Steelinka společnosti REC Group, který vozil děti i jejich rodiče po areálu Uherskohradišťské nemocnice. Závěrem pak ještě vystoupili herci Slováckého divadla David Vacke a David Vaculík s představením Šašek Franta a Klaun Pepe. „Hodnotím akci velmi dobře. Konala se poprvé, a přesto přilákala spoustu rodičů a dětí, výtěžek navíc pomůže dobré věci. Rád bych také poděkoval hradišťské policii, hasičům a záchranářům, že i přes komplikace nakonec přijeli,“ uvedl ředitel Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek. Poděkování za pomoc patří také dvanácti dobrovolníkům ze Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti.
Akci podpořily firmy Chrištof – profesionální prádelna a ČSOB. Mediálními partnery byli rádio Kiss Publikum, Televize Slovácko a Dobrý den s Kurýrem.