1. 6. 2023

Oblíbená akce Uherskohradišťské nemocnice Den pro rodinu se letos uskuteční 10. června od 14 hodin v prostorách heliportu přímo v areálu nemocnice. Pro děti a dospělé bude připraven bohatý program včetně tomboly, chybět nebude občerstvení i dobroty z nemocniční kuchyně.

Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej i jízdu na koni. V rámci soutěžních disciplín si mohou vyzkoušet dojení slámové kozy, zdolání balanční dráhy i vyřešit záludné kvízy. Ukázky své práce předvedou na stanovištích hasiči, policisté, zdravotníci záchranné služby i zástupci Armády ČR, prezentovat se budou také vybraná oddělení nemocnice. Dospělí si budou moci změřit hladinu krevního cukru pomocí glukometru, natrénovat správný golfový odpal a společně s dětmi nacvičit správné provedení první pomoci.

Zábavným odpolednem provede účastníky moderátor akce David Vacke, který se předvede i v roli herce, a dětem spolu se svou kolegyní Terezou Hrabalovou představí formou scénického čtení pohádku Jana Wericha O rybáři a jeho ženě.

Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude věnován v rámci celoročního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok plic na pořízení přístrojového vybavení a pomůcek pro plicní oddělení.

V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.