1. 10. 2018

Hned dvě akce pro veřejnost připravuje Uherskohradišťská nemocnice koncem druhého říjnového týdne. Nabídne vyšetření zraku, ale i prostory Porodnicko gynekologického oddělení.

Uherskohradišťská nemocnice se i v letošním roce připojí k Mezinárodnímu dni zraku. Ve čtvrtek 11. října se tak zájemci mohou nechat bez objednání a zcela zdarma vyšetřit v oční ambulanci v přízemí centrálního objektu. K dispozici jim bude měření zraku a nitroočního tlaku, také diagnostika očních vad nebo odborné konzultace. Na základě zjištěných obtíží se pak bude možné přímo na místě také objednat na další vyšetření. Den zraku se v Uherskohradišťské nemocnici uskuteční 11. 10. od 8:00 do 13:00 hod.

Už deset let funguje Porodnicko gynekologické oddělení Uherskohradišťské nemocnice v novém objektu. Toto kulaté výročí se jeho pracovníci rozhodli oslavit společně s širokou veřejností, a to Dnem otevřených dveří. V pátek 12. října od 10:00 do 15:00 hodin tak bude možné zúčastnit se například komentovaných prohlídek oddělení, porodního sálu nebo ambulancí. Pro zájemce bude také připravena ukázka cvičení pro těhotné nebo praktický nácvik šátkování. Budoucí maminky mohou zdarma získat 3D fotografii plodu a zdarma tady nabízí i aplikaci HPV vakcíny (samotnou vakcínu je ale nutno přinést s sebou). V nabídce budou i konzultace v ambulanci nebo vyšetření prsou. Den otevřených dveří navíc zpestří malá výstava na chodbách, která připomene minulost oddělení.