11. 6. 2018

Více než tisícovka návštěvníků strávila sobotní odpoledne na heliportu v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Ta pro děti a jejich dospělý doprovod připravila tradiční Den pro rodinu se spoustou zábavných a zajímavých atrakcí. Největší zájem vzbuzovala stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet přebalování miminka nebo dojení slámové kozy. Za splnění všech úkolů na ně čekaly dárky a losování tomboly. Účastníci Dne pro rodinu spolu s partnery akce zároveň přispěli částkou bezmála 50 tisíc korun na vybavení pro Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Na heliportu byla pro děti a jejich rodiče přichystána stanoviště plná zábavy, her i poučení. Na travnaté ploše se totiž dalo zasoutěžit v házení míčků, prolézání tunelem nebo třeba také v přebalování miminka. Jednoznačně největší fronty se ale tvořily u stanoviště se slámovou kozou, kterou děti mohly zkusit podojit. „Podobnou kozu jsme měli na naší obecní akci v Boršicích, kde vzbudila mimořádný zájem, tak jsme ji vzali i sem. A i tady se vystřídalo několik set dětí, nejšikovnější přitom byli ti nejmenší,“ řekla garantka stanoviště Helena Veselá z Novorozeneckého oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Na místě si lidé s pracovníky Českého červeného kříže mohli vyzkoušet také resuscitaci na speciální figuríně a Uherskohradišťská nemocnice nabídla mimo jiné třeba stanoviště zaměřené na hygienu rukou, kde bylo možné zkontrolovat správný postup při jejich mytí pod speciální UV lampou. Přímo na místě bylo také možné rozšířit řady dárců kostní dřeně. „Zatím se nám nově zaregistrovalo asi dvacet lidí. Ale i kdyby to byl jen jeden člověk, i ten může pomoct zachránit život. Jsme za každého rádi,“ řekla Michaela Orlovská z Hematologicko transfúzního oddělení.

Akci opět podpořili také záchranáři se svými sanitkami, policisté s BESIPem a tématikou bezpečnosti silničního provozu, nebo také profesionální hasiči, jejichž vozidla bývají vždycky vyhledávanou atrakcí pro kluky i jejich tatínky. Nechybělo ani občerstvení, veselí zdravotní klauni nebo také divadelní představení, které zajistila společnost BSJ group společně s Divadelním spolkem Kašpar z Divadla v Celetné. Moderátorského postu se ujal herec Slováckého divadla David Vacke.

Den pro rodinu ale není jen zábavou, je také benefiční akcí, jejíž výtěžek tradičně putuje na podporu celoročních projektů nemocnice. Ten letošní nese název Rok dítěte, a proto i výtěžek akce půjde právě na podporu Dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice. „Peníze bychom chtěli využít na nákup nového vybavení dětského oddělení, které by se mělo na podzim stěhovat do nových prostor v právě dokončovaném druhém centrálním objektu. Nejvíce bychom potřebovali obnovit lůžkový fond, hodí se ale i nové váhy nebo třeba monitory,“ popsala plánované investice Irena Baroňová, zástupkyně primáře Dětského oddělení. Díky návštěvníkům se nemocnici podařilo získat 16 526 Kč, což společně i se sponzorskými dary činí dohromady 49 526 Kč.

Hlavními sponzory Dne pro rodinu byli Auto Games a.s., Lázně Luhačovice a.s., Autospol Car Uherské Hradiště, Ford, Fiat, Chrištof, spol. s.r.o., BSJ group s.r.o.

Poděkování patří také Akropolis UH a Academic School, stejně jako všem desítkám zaměstnanců nemocnice, kteří ve svém volném čase pomáhali s přípravou a organizací akce. Všem moc děkujeme.

Zpracovala:
Mgr. Barbora Žáková
odborný administrativní pracovník PR a marketingu
Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje
mobil: +420 606 607 687
e-mail: havrlant@nemuh.cz

Foto:
Ing. Irena Bucharová, Bc. Egon Havrlant

Po kliknutí na obrázek níže si můžete prohlédnout všechny fotografie z akce.

Den pro rodinu 2018